Wpis z mikrobloga

  • 8
Ból w okolicach kostki podczas jazdy spowodowany może być zlym zapięciem czy raczej złą jakością rolek? Jeżdżę filami.
#rolki
  • 16
  • Odpowiedz
@Hasq: pewnie malo jezsze jezdziles. Cialo musi sie przyzwyczaic co takiego typu ruchu. Ja na przyklad na poczatku mialem bardzo mocnu bol w okolocy srodstopia na obu nogach. Nie wazne jak zwiazalem
  • Odpowiedz
@Hasq: Dobrze Ci radzą - rolki mogą być niedopasowane. Zwróć też uwagę na technikę jazdy - czy nie przekrzywiasz stóp do środka, to może powodować niekorzystne napięcia.
Jeżeli Fila, to pewnie są to rolki fitnessowe z miękkim shellem (butem)?
  • Odpowiedz
Ból w okolicach kostki podczas jazdy spowodowany może być zlym zapięciem czy raczej złą jakością rolek?


@Hasq: Stawiam na to, że zbyt mocno zaciągasz zapięcie. Zrób sobie tydzień odpoczynku a później zapinaj luźniej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Po jakimś czasie jazdy przestaje boleć. Ból czuję tylko na poczatku jazdy przez pierwsze 5-7km.
  • Odpowiedz
Mnie kilka razy bolały kostki. Przyczyny były różne: za bardzo wytarte koła i w efekcie zły układ nogi, źle dopasowane zapięcie (za mocno) skoki w zbyt luźnym zapięciu, nauka różnych rzeczy tj. powtarzanie w kółko przez godzinę jednego ruchu - przynajmniej na początku nauki. Raz tez zapomniałem po praniu o władce i efekt ten sam.
  • Odpowiedz
@Hasq: rolki albo nieumiejętnośc trzymania odpowiedniej postawy. Ja ostatnio na Polu Mokotowskim widziałem faceta w Filach-jeździł świetnie, ale kostki miał wygięte w odwrócone V-bolało jak się patrzyło. Nagraj się, obejrzyj i porównaj z filmikami w necie, albo wrzuć tu, albo zapytaj kogoś jakiegoś nauczyciela, albo kogoś, kto dobrze jeździ.
  • Odpowiedz