Wpis z mikrobloga

Mirki ktoś ma jakieś doświadczenie z paralotnią? Chciałbym zrobić kurs lecz nie wiem od czego zacząć. Jaką szkołę polecacie, ile trzeba mieć pln żeby zrobić pełne szkolenie z napędem? Na razie tylko kurs na paralotnie jeszcze chyba mnie nie stać. Jaki jest koszt bezpiecznego skrzydła i napędu?

A i brat poszukuję teraz szkoły do skoku w tandemie. Województwo Mazowieckie

#paralotnie #paralotnia #paralotniapyta #paralotniarstwo #spadochroniarstwo #spadochron
  • 7
@linek_big: znaleźć szkołę. Koniecznie na Słowacji. Koszt kursu to bodaj 160 ojro. A daje uprawnienia międzynarodowe (polskie są dwustopniowe i przez to sporo droższe i nie dają uprawnień międzynarodowych) Roczne ubezpieczenie NW to koszt 50 ojro.
@linek_big: na początek odezwać się na pl.rec.paralotnie i zapytać o polecane szkoły ze swojego rejonu. Jeszcze lepiej iść na najbliższe startowisko i pogadać z pilotami o nauczycielach. Od nauczyciela zależy Twoje życie, a po tym co widziałem przez ostatnie lata, niektórzy mają je w dupie, więc warto najpierw pogrzebać. Na kursie (o ile nie robisz od razu z silnikiem) nie potrzebujesz sprzętu, wszystko dostarcza szkoła. Robisz 2 etapy i możesz kupować
@linek_big: Do tandemu nie potrzeba szkoły, znajdź praktycznie byle jakie miejsce blisko i tanio i jazda.

W PL możesz zrobić I etap i od razu kurs na napęd, chyba nawet nie musisz II robić. Nie są to jakieś duże pieniądze, ok. 2-3k chyba.

Koszt skrzydła - możesz kupić totalnie przewiane za 1,5k albo nówkę za 8-9k+. Im więcej wydasz będzie nowsze i mniej zużyte.