Wpis z mikrobloga

Czy któryś z mirków ma jakieś doświadczenie z rynkiem pracy w Szwajcarii? Myślę o wyjeździe do tego kraju ale wypadało by się dowiedzieć od czego zacząć, mam wąską specjalizacje w zawodzie wiec z pracą nie powinno być chyba problemu.
Czy z ofertami pracy zaznajomiać się powinno poprzez agencje czy na wlasną rękę?
#szwajcaria #praca #emigracja
Pobierz A.....h - Czy któryś z mirków ma jakieś doświadczenie z rynkiem pracy w Szwajcarii? M...
źródło: comment_e2cHSpBHgeZDTdWouP4pCFwkFEVM4BCT.jpg
  • 33
@babisuk: To by im rolnictwo zabilo i juz spadek PKB.Miejsca pracy np Nestle moze przeniesc miejsca pracy do Polski i nie beda musieli dawac ludziom 4000chf brutto tylko calkowity koszt zatrudnienia wyjdzie im 3000zl (1800zl dla pracownika na reke).Tak wiec zbytnie podnoszenie placy minimalnej w Szwajcarii moze spowodowac ucieczke firm np do Polski.
@AmonGoeth: Nie, head hunter mnie złapał. Dlatego nie miałem kontatku (z mojej inicjatywy) za agencjami, stronami internetowymi itp.

Teraz wiem, że bez niemieckiego lub i włoskiego, do Szwajcarii nie pojadę (za pracą)

Zaznaczam, że mówie tu o moim sektorze

@robertK: niestety, Lichtenstein nie jest rajem metalurgicznym, więc nie wiem jaka jest tam sytuacja
Tak wiec zbytnie podnoszenie placy minimalnej w Szwajcarii moze spowodowac ucieczke firm np do Polski.

@robertK: To chyba dobrze?

mam wąską specjalizacje w zawodzie wiec z pracą nie powinno być chyba problemu.

@AmonGoeth: Szwajcaria to mały kraj, więc jak swoją wąską specjalizacją akurat nie wpasujesz się w rynek, to możesz nic dla siebie nie znaleźć. To nie UK, że dla każdego coś się znajdzie. Szczególnie, że są bariery językowe, tzn
@AmonGoeth: mieszkam we Francji, pracuję w Genewie (IT). Robotę znalazłem przez headhuntera. W ciemno bez języka nie zdecydowalbym się na wyjazd. Za drogo i trudno o mieszkanie, Ale jak już się przebijesz to pewnie jedno z lepszych miejsc do życia. Zwłaszcza jeśli lubisz góry :-)