Wpis z mikrobloga

Elo Mirki, ogólnie trochę feels, bo kurs elektroniki od #forbot dobiegł końca (,)
Zapraszam do ostatniego odcinka, w którym znaleźć można krótki test sprawdzający dedykowany początkującym.
Liczę również na Wasze opinie o całym kursie!
http://forbot.pl/blog/artykuly/podstawy/kurs-elektroniki-10-podsumowanie-quiz-id7638

#elektronika #majsterkowanie
źródło: comment_2dlQ3csG57GvzRzUvgesZwptBddBKTeL.jpg
  • 17
@mac_jg: dlaczego się nie popisałem? Kurs dedykowany był osobom, które nie mają nic wspólnego z elektroniką. Jak wskazują statystyki zdarzają się błędy w odpowiedziach, a niby quiz taki prosty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Następnym razem przygotuję wersje dla wszystkich ekspertów, zobaczymy co wtedy będzie ()
@Forbot:
Kurs tak szczerze 1 raz dzisiaj przejrzałem po zrobieniu testu i dopiero wtedy napisałem, że się nie postarałeś:P
Chodziło raczej ilość pytań w stosunku do samego kursu.

Następnym razem przygotuję wersje dla wszystkich ekspertów, zobaczymy co wtedy będzie ()

Jestem chętny( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Forbot: ja wiem że to zapewne "dla mocno początkujących" jest celowane... ale pewne uogólnienia bardzo bolą w oczy.
No np.

Prąd, który przepływa przez diodę świecącą nie powinien przekraczać: (2mA, 20mA, 200mA, 2A)

ALE JAKĄ DIODĘ ŚWIECĄCĄ? jedna smd nie lubi więcej niż 2mA, wiele 5mm nie lubi >10mA (więc odpowiedź 20mA będzie kiepska), a wiele powerledów nudzi się przy 200mA, a 2A też się zdarzają. Stąd każda odpowiedź może być
@hrumque: wszystkie Twoje argumenty są słuszne, ale nie do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytania dotyczą materiałów omawianych podczas kursu, stąd nie ma tam mowy o power LED, napięciu zmiennym itd. Jeśli ktoś będzie w pytaniach doszukiwał się takich "dwuznaczności" tzn., że zdecydowanie kurs nie był dla niego, bo podstawową wiedzę ma już opanowaną dość dawno.