Wpis z mikrobloga

Mirki wiecie co mnie wkurza w #trojmiasto ? Cały rok jest względny spokój. Kocham tą aglomerację, jest trochę jak duża wioska, mega spokojna, mało korków, dobry transport, wszędzie blisko. Ale nastaje czas wakacji i się robi kicha. Nie mam nic do turystów, fajnie że przyjeżdżają, zwiedzają i zostawiają kasę, ale na Boga jaki jest problem, żeby nauczyć się płynnie jeździć po obwodnicy? Ok poza sezonem też się zdarzają wypadki, ale to co się dzieje w wakacje to jakaś masakra. Kurde może jakieś lepsze oznakowanie czy coś? Rozumiem że to nie jest łatwa trasa, dużo zjazdów, ale w takich miejscach trzeba się maksymalnie skupić.
#gdansk #sopot #gdynia
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JahMuffin: Eee mam gdzieś te niby wojny o to kto jest lepszy. Wiadomo że największy sentyment mam do Gdańska, ale i Gdynia ma swoje plusy.
Nie byłem jeszcze we wszystkich miastach w Polsce (z największych do chyba tylko w Białymstoku nie byłem) I hmmm jakoś tak zawsze czułem że jednak ten Gdańsk. Nooo może Wrocław jeszcze mógłby konkurować ;)
  • Odpowiedz
@Wrzoskoowy: wszędzie blisko? Dawno się tak nie uśmiałem. Gdańsk jest tak beznadziejnie rozwlekły, że jest pod tym względem wręcz odpychający. Dodaj wspaniałą komunikacje miejską
  • Odpowiedz
Kocham tą aglomerację, jest trochę jak duża wioska, mega spokojna, mało korków, dobry transport, wszędzie blisko.


@Wrzoskoowy: Odstaw Mocarza ;)
- mało korków? W 3City? No chyba w porównaniu do Warszawy po spaleniu mostu - to się zgodzę
- dobry transport? Znaczy się SKM? No fakt - częstotliwość jest ok, gorzej ze stanem technicznym taborów, czy samych torowisk.
- wszędzie blisko? Ile zajmie Ci transportem publicznym droga z Pogórza w Gdyni do np. Ergo Areny?
  • Odpowiedz
@Radbard: @kkb1: hmmm fakt jeśli chodzi o połączenia Gdynia Gdańsk to przez rozdzielność komunikacji jest słabo. Sam Gdańsk wydaje mi się dosyć dobrze skomunikowany i oprócz dostania się na Osowę nie znam dzielnicy do której trudno jest dojechać.
Co do korków to chętnie sie dowiem gdzie się w nich stoi tak strasznie. Znam dwa miejsca. Spacerową i okolice PZU w Gdańsku. Z tym wyjątkiem że w drugim przypadku
  • Odpowiedz
  • 1
@Wrzoskoowy: ja nawet nie rozwazam ogolu trojmiasta, tylko sam Gdansk. Od orunii gornej, te wszystkie nowe blokowiska, po oliwe. Masz rozne chelmy, stogi, moreny, nowe porty, zaspe, wrzeszcz, osowe, jasien... Dojdziesz gdzies pieszo? Komunikacja poza skm-ka to zart. Dla mnie taka morena to juz inny swiat, co dopiero chelm czy ujescisko. Aha, wskaz mi tez centrum gdanska. W Warszawie nie odczuwam takiej obcosci miedzy dzielnicami, nie ma miejsca na pustke,
  • Odpowiedz
Co do korków to chętnie sie dowiem gdzie się w nich stoi tak strasznie. Znam dwa miejsca. Spacerową i okolice PZU w Gdańsku


@Wrzoskoowy: I to jest, kolego, dowód na to, że przez słowo Trójmiasto rozumiesz jedynie Gdańsk, a to spore nadużycie.
Korki na 99%, w okolicach godzin 15-17:
- Estakada - kierunek Obłuże, odcinek między Unruga, a Dąbka
- końcówka Drogi Gdyńskiej - w
  • Odpowiedz
Kto pieszo podróżuje po mieście?


@Wrzoskoowy: Ktoś, kto ma już dość stania w puszcze w korku i smrodu niemytych ludzi w SKMce ;)
A tak serio - Gdynię w centrum całkiem fajnie się obchodzi pieszo, Sopot pominę, za to Gdańsk.... masakra. To miasto wchłonęło za dużo wiosek + nowe osiedla i jest po prostu ogromnie porozciągane z dziurami pomiędzy dzielnicami.
Obecnie ten trend widzę w Gdyni i się martwię.
  • Odpowiedz
@Radbard:

już nie wspominając o dojazdówkach na obwodnicę - Spacerowa, Słowackiego czy o Sopockiej dobijającej do Wielkopolskiej. Może to odosobniona opinia, ale od niedawna zauważam mimo wszystko dużo zielonych fal, szczególnie w Gdyni. Czyżby Tristar w końcu zaczął ogarniać?
  • Odpowiedz
Co do korków to chętnie sie dowiem gdzie się w nich stoi tak strasznie.


@Wrzoskoowy: chyba nie byles nigdy na Swietokrzyskiej a to tylko 1 przykład z wielu! patrzac tylko na te okolice rano stoi: havla, malomiejska, lostowicka, kartuska, WZ

a wypadki na obwodowej imo sa z tego wzgledu, ze matoly zapomnialy, ze to nie jest juz amber one i jada zderzak na zderzaku, debile po prostu i nie tylko
  • Odpowiedz
@Radbard: dla mnie najbardziej widoczną "dziurą" jest chyba grunwaldzka/zwycięstwa na odcinku między manhattanem, no może operą a gdańskiem głównym. po drodze jest tylko GUMed i w sumie chyba nic więcej. a i jeszcze pamiętam jak musiałem zawozić potwierdzenie zapłaty za wyrobienie prawa jazdy aż na chełm, mimo że bliżej mi do urzędu na partyzantów. no ale tylko na chełmie jest referat czy tam inne gówno które się akurat tym zajmuje.
  • Odpowiedz
@ra5putin: Twoje 40 minut nie przebije moich 2 godzin w czwartkowym korku na obwodnicy, #!$%@? dostawałem a nie było nawet jak zjechać czy zawrócić. Trasa Obłuże - Jaśkowa Dolina .... 2,5 godziny. Z powrotem, przez miasto - 30 minut.
  • Odpowiedz