Wpis z mikrobloga

Kapitalizm kontra lewackie ejakulacje odcinek 1.

Właśnie powstała jakaś antyintelektualna seria, o tutaj więc ktoś musi uświadomić robactwu fakty.

Oczywiście na początek poszły mające kontakt z rzeczywistością konkrety jak wysokość zasiłku i tak dalej, ale to nie trudno przepisać z jakiejś tabelki, przejdźmy dalej. Do czegoś co wymaga już jednak trochę myślenia. Mianowicie do tego skąd pojawiają się pieniądze na zasiłki(tutaj już mówimy o całym spektrum zasiłków, nie chce się ograniczać jedynie do zasiłków dla bezrobotnych). Więc drodzy zgromadzeni skąd pojawiają się pieniądze na zasiłki? Oczywiście z naszych pieniędzy. Skąd mamy pieniądze? Oczywiście nasze pieniądze biorą się z działań mających na celu uprzyjemnić nasze życie i zapewnić spełnianie naszych egoistycznych zachcianek. Najzwyczajniej w świecie pracujemy na to. Zapewniamy na rynku coś czego potrzebują inni i w zamian za to nasz portfel wypełnia się niestety pieniądzem fiducjarnym. Czyż to niezwykle proste? Owszem. No i dochodzimy tu niestety do małego zgrzytu, gdyż pojawiają się niemili i niszczący świat od stu lat etatyści(których lekiem na problemy wywołane przez etatyzm jest jeszcze więcej etatyzmu, po czym całą winę zrzucają na wolny rynek, półmózgi.) Etatystów z rządu nie obchodzi to, że ciężko pracujecie na swoje pieniądze. Ci niemili państwo z rządu uważają, że biednym trzeba pomagać. I bardzo słusznie, popieram. Dobrowolne pomaganie innym jest bardzo egoistyczne i bardzo dobre, możemy się dzięki temu poczuć lepiej i tak dalej. Pomoc socjalną wymyślili ludzie tacy jak my, były to oddolne inicjatywy społeczne, państwo nie miało z tym nic wspólnego. Niestety niemili ludzie z rządu zabrali się za to. I nasza historia zatacza koło, bo skąd rząd może mieć pieniądze na zasiłki? Z naszych pieniędzy. Więc co robi rząd? Narzuca nam zwykłym ludziom przymus zapłaty. Przymus. Jaki jest rządowy przymus? Bardzo skuteczny, państwo posiada policję, wojsko. Więc pod groźbą pójścia do więzienia odbiera nam pewną część pieniędzy. Pomimo, że tego nie chcemy rząd przychodzi i zabiera nam pieniądze. Niemiło, prawda? Takie same środki stosują dyktatorzy. Pod przymusem odbierają co im się podoba. Nikt, powtarzam nikt, nie ma prawa naruszać niczyjej własności, a zabieranie pieniędzy komukolwiek jest naruszeniem wszystkich podstawowych praw człowieka. Dlatego lewacy drodzy zasiłki są złe. W dupie mam ile to procent wydatków i ile wynoszą. Nie ma to żadnego znaczenia. Zasiłki są złe bo pieniądze na nie biorą się z przystawiania ludziom broni do skroni, zmuszania do chapania knagi i oddawania pieniędzy. Bez odbioru.

I proszę nie nazywać mnie kucem, kojarzenie mnie z wyborcą Janusza Ryszarda Korwin-Mikkego jest dla mnie bardzo obraźliwe.

Zakładam osobny tag #szybkaorka

No ale, żeby wpis miał też jakiś zasięg(a teraz ma niewielki bo dodaje go o 2:53) to jeszcze powiązane tagi:

#neuropa #kuce #bekazlewactwa #korwin #randyzm #gwardiakrula #libertarianizm #2zdrajcy #4konserwy #2zdrajcy
  • 42
  • Odpowiedz
@Grepokk: W takiej polemice nie chodzi o to(a przynajmniej mi) żeby przekonać ich, że nie mają racji. Chodzi o to, że jak może wejdzie to w gorące, to może przeczyta to ktoś niezaznajomiony z tematem, może zrozumie, może dopyta jeśli czegoś nie będzie rozumiał i voila, mamy chociaż jednego więcej, który coś zrozumiał.
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio: Nie. Tamten wpis podważał twierdzenia kuców jakoby zasiłek dla bezrobotnych był jakimś wielkim rozdawnictwem i z jednej strony obciążał strasznie budżet, a z drugiej dawał gigantyczną kasę nierobom. Twój wpis natomiast w tonie sensacji przedstawia informacje, z których wszyscy zdajemy sobie sprawę. Tak, my wszyscy zrzucamy się na zasiłki. Życzę abyś nigdy nie musiał polegać na tej pomocy państwa, która jest dorobkiem naszej rozwiniętej cywilizacji.
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: Jest wręcz przeciwnie. Kuce, jak to oni atakują kompletnie nieudolnie zasiłki powołując się na liczby, których nawet nie znają, więc wpis na który się powołuje jest jawną obroną zasiłków od strony liczbowej, natomiast ja dobijam zasiłki od postaw.
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio: bardzo dobry komentarz. Dawno tak dobrego tekstu nie czytałem tutaj.

Trochę jednak uraziło mnie to ze uważasz za obraźliwe bycie wyborca Janusza Korwina-Mikke. Od kiedy uzyskałem prawo wyborcze czyli od 15 lat na niego głosuje i nie uważam żeby ktokolwiek lepiej promował myśl wolnościowa w Polsce. Przez to jak ludzie tutaj głosują wyniosłem sie z Polski. Teraz mam ponad 100mil żeby oddać głos i dodatkowe rejestracje jednak robię to
  • Odpowiedz
@Magik_Antonio:
ideologiczne #!$%@? o okradaniu z dodatkiem ignorancji i brakiem odniesienia do formy zasiłku dla bezrobotnych (tylko o tym był wpis) - jest.
Chochoł lewactwa - jest

No tak typowo bym powiedział. Brakuje tylko wolnorynkowych fundacji, które pojawiłyby się w milionach gdyby tylko państwowi socjal zniknął.
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow:

Nie. Tamten wpis podważał twierdzenia kuców jakoby zasiłek dla bezrobotnych był jakimś wielkim rozdawnictwem i z jednej strony obciążał strasznie budżet, a z drugiej dawał gigantyczną kasę nierobom....

Co oczywiście się przyśniło autorowi i jak zwykle nie odpowiadał na większość komentarzy a wybierał sobie najłatwiejsze do zaorania
  • Odpowiedz
No i dochodzimy tu niestety do małego zgrzytu, gdyż pojawiają się niemili i niszczący świat od stu lat etatyści(których lekiem na problemy wywołane przez etatyzm jest jeszcze więcej etatyzmu, po czym całą winę zrzucają na wolny rynek, półmózgi.


@Magik_Antonio: tak bardzo xD
  • Odpowiedz
No tak typowo bym powiedział. Brakuje tylko wolnorynkowych fundacji, które pojawiłyby się w milionach gdyby tylko państwowi socjal zniknął.


@nie_jem_grzybow: Nie widzę związku, jeśli powstaną to dobrze, jeśli nie to cóż... nikogo nie można do tego zmuszać.

Klasyczne prawackie #!$%@? bez żadnych danych. Staph
  • Odpowiedz