Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #handel #samochody #kicochpyta #pytanie #biznesy
Mirki mam pytanie czy handlarz samochodwy ktory ma zarej. dzialanosć gosp. ma jakies dodatkowe profity przy sprzedazy samochodu ? zwroty vatu lub coś takiego ?

Pytam z ciekawośći dzisiaj sprzedałem samochód Opel Astra 2012r. GTC stan salonowy kupiłem z niemiec sam dla siebie uderzony rozbita lampa / blotnik wymieniony . stał na allegro dlugi czas zero telefonow itd. wkoncu przyjechal mlody chlopak od razu umowil wizyte w serwisie na pelna kontrole/ przez telefon poinformowalem co bylo z samochodem robione wyslalem fotki z zakupu przyjechal wybralismy sie do serwisu tam potwierdzili moje slowa wyszlo jeszcze ze mial delikatnie lakierowany prawy bok jakies porysowania jednak naprawa w ASO przeprowadzona wiec emocje opadly sam sie trochu wystraszylem. przebieg ksiazka wzorowa wszystko zgadza sie ze systemem facet na serwisie sam powiedzial ze by sie pod tym podpisal i gdyby nie to ze trojka dzieci i zona to by sam go kupil. chlopak zadowolony kasa na stol dziekuje i dowidzenia. powiedzcie mi dlaczego tak ciezko sprzedac samochod ktory mimo ze byl drozszy o dwa trzy tysiace niz inne na allegro czekal tyle na swojego klienta ? nie rozumiem tego . stad tez moje pytanie czy janusze handlarze maja jakies zwroty etc że, moga tak windowac ceny pomijam fakt ze kupuja auta bez przodu i wkladają ćwiartki ..
  • 6
@eyeti: mam oko do takich perełek w Niemcowni samochody z rozbita lampa czy zderzakiem z malym przebiegiem itd zastanawialem sie nad handlem przywieżć raz na pól roku samochod i cos dorobic żeby nie spoczywać na laurach. ale konkurencja handlarzy jest masakryczna nie potrafie zrozumiec jak czlowiek jest ślepy i zapatrzony kupując ewidentnie bity jak orzełki na dwu złotowkach samochod
@eyeti: To robią przestępcy.
@furek12:
Największe profity to znajomosci, lakiernik pomaluje Ci za 1/3 tego co tobie, mechanik naprawi za 1/3 no i dzieki znajomością kupisz dobre auto w dobrej cenie.
@Kejran: mam znajomego blacharza dobry fachowiec mechanikow rowniez mam troche zawsze grzebalem ze swoimi samochodami to i znajomosci sie znalazly . mam teraz okazje kupic bardzo fajny samochod seat ibiza 2014r FR 2.0 TDI 143konie 53tys przebiegu wydaje sie ze nie krecony. rozbita lampa z tylu i blotnik powiedzialbym ze kosmetyka stoi za 29tys pln na allegro takie modele od 36-39tys. mysle ze chyba zaryzykuje . prowadze firme i tak mysle