Wpis z mikrobloga

szukam czegos w stylu Becketta albo Mrożka ; )


@Wayatt: O, to było tak od razu, jak czytam takie ogólne pytania, bez żadnych wskazań czy preferencji, to scrolluję dalej, bo się odechciewa odpowiadać. ;)

Z podobnych do Becketta na pewno Ionesco i Pinter. Ibsen patrząc wstecz, Beckett, a zwłaszcza jego mistrz Joyce się nim inspirowali, ale to jednak całkiem inny teatr... Do Mrożka również Pinter oraz Gombrowicz, Różewicz, Iredyński. Gdzieś pomiędzy
@Palosanto: Podrzucileś prawdziwą kopalnie :D Do mrożka humor oraz sposób postrzegania różnych zjawisk a co do Becketta to szukam czegoś co będzie równie mocno wiało czarną wizją beznadzieji a zarazem będzie przestrogą.
Swoją drogą Beckett zadziwia mnie tym z takiej ciężkiej i pozornie nudnej akcji udaje mu sie utkać coś tak bardzo wciągajacego.
@Wayatt:

Do mrożka humor oraz sposób postrzegania różnych zjawisk co do Becketta to szukam czegoś co będzie równie mocno wiało czarną wizją beznadzieji a zarazem będzie przestrogą.

Pozostanę zatem przy tym, co wymieniłem. :)

Swoją drogą Beckett zadziwia mnie tym z takiej ciężkiej i pozornie nudnej akcji udaje mu sie utkać coś tak bardzo wciągajacego.

Bo kiedy nie ma już prawie niczego, to trzeba zwracać uwagę na to, co jest. :)