Wpis z mikrobloga

1. 19-letni Słowak Lukas Haraslin został piłkarzem Lechii Gdańsk. Słowacki napastnik podpisał z klubem kontrakt do końca czerwca 2018 roku.
Haraslin jest wychowankiem Slovana Bratysława, z którego w lipcu 2013 roku przeniósł się do Parmy. We włoskim klubie grał przede wszystkim w drużynie młodzieżowej. W Primaverze rozegrał dwadzieścia meczów, w których strzelił dziewięć bramek. W poprzednich rozgrywkach zadebiutował również w Serie A, jednak zaliczył tylko dwa mecze.
19-latek ma również na koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Słowacji.
2. Bartłomiej Smuczyński został definitywnie piłkarzem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, do której przechodzi z Lechii Gdańsk. Beniaminek ekstraklasy skorzystał bowiem z zawartej w kontrakcie opcji pierwokupu.
3. Występujące w Bundeslidze FC Köln zainteresowane jest obrońcą Lechii Gdańsk Rafałem Janickim.
4. Maciej Makuszewski może pauzować ok. 4-6 tygodni z powodu kontuzji.
5. Stare informacje: Michał Mak, Marko Marić (bramkarz, bardzo przyzwoicie zaprezentował się na Lotto Cup.) i Mario Maloca (obrońca, były kapitan Hajduka Split) piłkarzami Lechii. Kontrakt z Friesenbichlerem jednak nie zostanie przedłużony (podobno nie dogadali się co do zarobków).
6. Zmianie uległa godzina Supermeczu pomiędzy Lechią Gdańsk i Juventusem Turyn, który odbędzie się 29 lipca na PGE Arenie. Ze względu na to, że tego dnia odbywać się będzie III runda eliminacji Ligi Mistrzów, rozpoczęcie spotkania przesunięte zostało z godz. 20.45 na godz. 17.

Nie zdziwiłbym się jakby Lechia w tym sezonie naprawdę dobrze radziła sobie w lidze. Obecne transfery są sto razy lepsze niż te sprzed roku :)
#lechia #ekstraklasa
n.....r - 1. 19-letni Słowak Lukas Haraslin został piłkarzem Lechii Gdańsk. Słowacki ...

źródło: comment_CoCqHU73g0jBkFFAH6JrZHky6yyxolbR.jpg

Pobierz
  • 6
@noel_gallagher: Lepsze na pewno ale na ten moment ciężko mi sobie wyobrazić by któryś z nowych zawodników od razy wskoczył do składu. Nie wydaje mi się, by Brzęczek od początku sezonu wstawił Malocę za Gersona/Janickiego, bo ten duet funkcjonował dobrze. Może Mak będzie grał w pierwszej jedenastce ale to raczej efekt kontuzji Makuszewskiego i słabej rywalizacji na skrzydłach. Każdy z tych transferów zwiększa rywalizację i być może któryś okaże się znakomitym
@wiktorek_pl: Gerson wypadł na kilka miesięcy z powodu kontuzji, więc na pewno koś będzie musiał go zastąpić (prawdopodobnie Maloca, którego piłkarskie CV wygląda bardzo obiecująco). Mak błyszczał w ostatnich sparingach; może zastępować Makuszewskiego lub Nazario. Jest jeszcze wielka niewiadoma w postaci Buksy, chłopak podobno ma papiery na grę w pierwszym składzie :)
@noel_gallagher: We Włoszech płaczo po Słowaku

Lukas Haraslin - jeden z najlepszych piłkarzy prowadzonej przez Hernana Crespo, Primavera Parma, który w zeszłym sezonie zaliczył debiut w Serie A, będzie występować w...Polsce.

Dziś 19-letni reprezentant Słowackiej młodzieżówki podpisał, obowiązujący do 2018 roku, kontrakt z zespołem Lechii Gdańsk.Na pierwszy rzut oka wybór Haraslina może nieco dziwić, gdyż napastnik gdyż napastnik otrzymał propozycję gry od klubów z Serie A i B.
Pozostaje nam tylko