Wpis z mikrobloga

O mamo, ostatni raz czekałem chyba tak na premierę gry gdy zapowiedziano THPS3. To co oni tutaj osiągnęli jest porażające, ta skala, ta ilość rzeczy generowanych proceduralnie... I wcale nie wygląda to wszystko na marketingowe slogany, gość ze studia wydaje się dość pewny tego co ta gra potrafi i nie wygląda aby wciskał jakiś kit. Jaram się tą grą coraz bardziej i bardziej
#pcmasterrace #consolepeasants #wtf #gry #ps4 #pc #nomanssky
  • 26
@Khaine: w tym filmiku jeden z twórców wspomina o centrum wszechświata z dotarciem do którego związana będzie otoczka fabularna. Zresztą, czy zawsze gra musi mieć jakiś cel? Jaki cel miał Minecraft? Sam fakt eksploracji, odkrywania nowych gatunków, napotykania na jakieś random eventy brzmi niezwykle ciekawie. Oczywiście, wiadomo, żadna gra nie będzie dobra jeśli w niej nic do roboty, ale widać, że jest tutaj walka naziemna i w kosmosie, rozbudowywanie statków i
@Ten_tego: Potencjał tego tytułu jest OGROMNY, ale tak jak pisze @Khaine, najprawdopodobniej rozgrywka będzie pozbawiona większego sensu. Coś jak Simsy czy flOw, przykuje nas do ekranów na jakiś czas, będzie efekt "wow" i po czasie się znudzi.
Jakby dali jakąś sensowną kampanię single player to brałbym preorder w ciemno ;)
@Ten_tego: Rozumiem, że to wszystko randomowo generowane będzie? Nie mam czasu oglądać. To będzie multi, w sensie, że wygenerowany randomowo świat, ale wszyscy widzą go tak samo?
@Ten_tego:

Jaki cel miał Minecraft?


Wydobywać surowce i sobie coś z tego budować, żeby się innym ludziom pochwalić i mieć fun z tego. Wszyscy się kiedyś bawiliśmy Lego. W momencie, gdy Minecraft stał się nieudolnym pseudo-rpgiem z zespołem downa zamiast rozwijać możliwości budowania różnych rzeczy w moich oczach stał się gównem niewartym uwagi.

Sam fakt eksploracji, odkrywania nowych gatunków, napotykania na jakieś random eventy brzmi niezwykle ciekawie.


Blah blah, nie lepiej
Blah blah, nie lepiej iść do ZOO? A jak ktoś chce dinozaury pooglądać, to ma ARK choćby. Eventy będą genericowe, więc kilka razy będzie co innego a potem już wieczny schemat.


@Khaine: O kurna. To jak pisanie, żeby zamiast grać w Fifę iść na boisko pograć ...
@AvantaR: Yhy, tak bym napisał. Grałem w Fifę dwa razy w życiu, jakieś kilka lat temu i nie rozumiem czemu miałbym nie wyjść na boisko pograć jak mi się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) To nie NFS, że mnie nie stać na auto za 300 baniek i ściganie po mieście.
@Khaine: tutaj też jest crafting i wydobywanie surowców, z tego co pokazywali na tym gameplayu jest bron ktora pozwoli swobodnie nieszczyc planetę i jej elementy, wiec jest w tym troche z minecrafta. Ogólnie co do rzeczy do roboty, widać, że pracują nad tym aby było tam coś do roboty, wiec moze być wcale nie tak źle. Ja zresztą jestem tego typu graczem, że jak grałem np w RDR, to większość czasu
@Ten_tego: Ja jak w grze nie widzę celu, to nawet do niej nie podchodzę. A w grach z motywem kosmicznym najbardziej jarają mnie bitwy i ekonomia, dlatego czekam na Star Citizena.
@Khaine: Czyli po prostu nie rozumiesz, że gry video to po prostu rozrywka, hobby, ma umilić czas i ludzie nie korzystają z tego dlatego, że chcą zastąpić sobie te rzeczy w realnym świecie.
@AvantaR: Ale co to za rozrywka jak siedzę i sam nie wiem po co siedzę? Gram i wciąga mnie, bo chcę coś osiągnąć. Np. być lepszym od innych.

@Ten_tego: Ale to będzie raczej jakaś turbo uproszczona ekonomia, nie sądzę, że to będzie choćby w 20% jak EVE.
@AvantaR: Nie no, Minecraft był bardzo fajnym sandboxem z dobrym kierunkiem - budowania sobie czego chcesz z klocków. Ale potem zboczyli z celu i poszli na łatwiznę, zamiast dodawać nowe możliwości budowy, to zrobili z tego jakiegoś herp-derp pseudo-bieda RPGa i już było wiadomo, że nic więcej w tym właściwym kierunku nie zostanie zrobione.

@Ten_tego: No, zawsze coś. Ale osobiście wolałbym górnicze imperium czy coś w tym stylu ( ͡