Wpis z mikrobloga

#klingadnia
#nozeboners #noze
Boker Plus Anti-MC Folding Knife

Ostrze z spieków ceramicznych , rękojeść tytanowa - niestety klips i śruby stalowe.
Bardzo ostry już od chwili wyjęcia, niestety dość szybko się stępił - dość szybko czyli po około 2 mc, w porównaniu do stali S30V i zważywszy że to jakaś kosmiczna ceramika liczyłem że dłużej potrzyma.
Bardzo lekki - ta wersja jest lekka, dodatkowo istnieje wersja z okładkami z włókna węglowego - lżejsza o kilka gramów.

Bardzo łatwo go stępić na ceramice - talerzach, i innych tego typu. Bardzo kruchy - to czego najbardziej się obawiałem to kruchość - czytałem opinie i wydawało się ok, niestety po kilku drobnych naprężeniach odłamała mi się końcówka, 2mm z czubka.
Bardzo trudno się ostrzy, w grę wchodzi tylko diamentowa ostrzałka i kilka godzin cierpliwości.
Jeśli ktoś używa foldera typowo do biurowych prac to polecam - byle nie podważać nim zszywek ani niczego podobnego.
Afropolon - #klingadnia
#nozeboners #noze
Boker Plus Anti-MC Folding Knife

Ostrz...

źródło: comment_bIXi3xtMLVlW1Pnx4nlYzHw84oCVpuju.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@cruc: Czarne jest, i z połyskiem, nóż wygląda naprawdę świetnie ale materiał klingi mnie zawiódł - w normalnym przypadku spędził bym z 2 godziny z ostrzałką i zarobił ułamaną końcówkę, tutaj musiałbym spędzić ze 3 dni z ostrzałką, albo kupić szlifierkę z tarczą diamentową. Na razie leży w szufladzie. Są dwie możliwości, wezmę się kiedyś i przeszlifuje, albo ostrze wyrzucę i zastąpię swoją custom made, mam jeszcze kilka sztabek stali bohler
  • Odpowiedz