Wpis z mikrobloga

Ogólnie nigdy nie miałem uprzedzeń do innych narodowości, ale coraz bardziej nie podoba mi się zachowania i sposób życia Cyganów. Nie spotkałem się nigdy z uczciwie pracującym Romem. Zauważyłem jednak dwie grupy :
1) Żebrzących na ulicy i żyjących w nędzy,
2) Cwaniakujących, handlujących...którzy w dziwnych okolicznościach zgromadzili jakiś tam majątek.
Do tego strasznie denerwuje mnie ich sposób bycia, niedaleko mnie mieszka sobie właśnie taka rodzina. Dzieciaki samopas latają cały dzień po osiedlu, ostatnio np. kopiąc piłką w moje auto. Zwróć im uwagę to jeszcze się stawiają...

Jak to jest z tymi cyganami? W sumie nie chce wrzucać ich wszystkich do jednego worka, ale na prawdę nie spotkałem się z normalnym i uczciwym cyganem. Może ktoś ma styczność z Romami i powie mi czemu żyją właśnie w taki sposób?

#pytanie #cyganie #kiciochpyta #polska
  • 3
@KuwbuJ: Romowie są konserwatystami. Żyją zgodnie ze swoimi zasadami od wieków, które to zasady mocno zdezaktualizowały się we współczesnym świecie - nie można i nie ma sensu przemierzać Europy w taborach, tradycyjne zawody takie jak robienie garnków zanikły.
Równocześnie nie chcą nic zmienić, bo uważają się za lepszych od innych nacji. Dostosowanie się do społeczeństwa byłoby hańbą.