Wpis z mikrobloga

czy jest na sali #lekarz najlepiej #dentysta.
Albo któryś z Mireczków zażywał clindamycin mip 600.
Wczoraj spuchło mi pół twarzy, poszłam do dentysty bo bolała w sumie ósemka, która się wyżyna. Dostałam ten lek i mam pytanie czy można w trakcie brania wystawiać się na słońce?

Pojechałabym na działkę poleżeć no bo między ludzi z takim ryjem to wstyd ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#medycyna #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@balatka: generalnie to jesli twarz puchnie to jest stan zapalny. Jesli wyrzyna Ci sie zab to raczej slabo, bo na moje to powinno sie dziac bez stanu zapalnego. Jestes pewna ze reszta zebow jest ok?
  • Odpowiedz
@kamil_zdun: Tak, poszłam z RTG. Ósemka wychodzi i spuchło. Dała ten antybiotyk i dziś już nie boli. Kurde, to nie wiem co teraz ( ͡° ʖ̯ ͡°) W domu w taki upał to średnio leżeć( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
po 3-4 dniach obrzęk twarzy zejdzie, jak się juz wszystko uspokoi będziesz musiała się umówić na usuwanie tej ósemki bo takie stany będą się pojawiać co parę miesięcy
  • Odpowiedz
@balatka: Nie ma przeciwwskazań do opalania, jeśli chodzi o klindamycynę, natomiast niezbyt dobrym pomysłem jest nagrzewanie się, jeśli masz obrzęk. Lepiej zostań w domu i rób sobie zimne okłady.
  • Odpowiedz
@balatka: Po ile chodzi Clidamycin? Dostałem recepte na wszelki wypadek gdyby mnie ząb złapał na urlopie, bo przeleciały mi 3 terminy wyrwania zęba. Zastanawiam się czy wykupywać.
  • Odpowiedz