Wpis z mikrobloga

Mirki, chce się komuś z tagu #linux mi bezinteresownie pomóc? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Męczę się z jakąś starą instalacją #ubuntu 13.04, najpierw był problem z grafiką, teraz nie da się zalogować mimo poprawnego hasła (mogę się zalogować na gościa).
I tak mam zamiar zrobić upgrade do najnowszego LTSa, ale no na razie nic nie mogę zrobić, bo mimo że sobie do terminala weszłam jakoś, to apt-get zablokowane, bo niby

Coś niewłaściwego stało się przy tłumaczeniu "pl.archive.ubuntu.com:http" (-11 - System error)

(update)

i

No space left on device


przy upgrade.

Jest tu jeszcze jakaś Vista (nie chcę jej ruszać) i Kubuntu (można wywalić).
Ale nie wiem, czy on naprawdę ma za mało miejsca czy coś świruje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


  • 16
No space left on device

@noelo_cohelo: polecenie du -h pokaże ci jakie foldery ile zajmują miejsca, ale tutaj się nie przyda;
raczej chodziło o komendę df -h, które wyświetli wolne i zajęte miejsce na partycjach

a co do właściwej aktualizacji, to najpierw musisz zaktualizować do 13.10, a dopiero potem do 14.04 LTS :v
postępuj w/g poleceń stąd: http://askubuntu.com/a/502029
@qnebra: no właśnie nie mogę nic apt-getem zrobić...

Należy uruchomić "apt-get -f install", aby je naprawić.

Następujące pakiety mają niespełnione zależności: linux-headers-generic : Wymaga: linux-headers-3.8.0-32-generic ale nie jest zainstalowany

E: Niespełnione zależności.


@cruc: no, szybko, szybko, bo za pół godziny muszę zacząć robić obiad xP
@BluRaf: ok, dzięki. Tak to jest jak się nie-LTSy instaluje...
df -h pokazuje mi tylko jedną partycję (obecnie, może tylko aktualna jest zamontowana) i ma 91% zyżycia. No i ogólnie dość mała jest. 3.8 GB :P
Da się jakoś może wyczyścić inną tutaj z terminala, a powiększyć tę?
Bo tamto Kubuntu jest skonfigurowane tak żeby startować z Windowsowego loadera no i w ogóle nie startuje ;p
@noelo_cohelo: jak chcesz w partycjach mieszać, to radziłbym zaopatrzyć się w jakieś LiveCD/LiveUSB z Ubuntu lub jakimś innym systemem mającym program GParted

Tak więc radzę najpierw zrobić ten obiad, a potem skoczyć po czystą płytę lub pendrive, wrzucić świeżą instalkę *ubuntu (jaką tam wersję chcesz, czy zwykłą czy Kubuntu), porobić backup danych, wywalić oba *ubuntu i postawić świeżo na nowo