Wpis z mikrobloga

Czy osoby zajmujące się #mechanika mają wrodzony dar do naciągania klientów? Miałem ostatnio dwie sytuacje
1) nie działa klima, oddałem auto do warsztatu zajmującego się głównie klimatyzacją. Szukali ze dwa dni, w końcu znaleźli - uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej i do tego mała nieszczelność układu - 860 zł + 180 nabicie. Czemu tak drogo? Bo czujnik trzeba zamówić oryginalny, bo nie ma zamienników, ciężko je dostać i ogólnie amba fatima. Za 1000 zł to ja #!$%@?ę tą klimatyzację więc nie robiłem. Wróciłem do domu, youtube+allegro. Na allegro czujników od #!$%@? za 30 zł (zamienników), na youtubie filmik jak go wymienić (nawet laik by sobie poradził). Zamówiłem, wymieniłem (udało mi się to samemu, bez speca za 800 zł) i działa. Dałem do nabicia gdzie indziej - 200 zł nabicie + uszczelnienie. Da się? No #!$%@? da się.
2) Stara instalacja LPG odmawia posłuszeństwa - auto gaśnie na luzie jak pracuje na lpg (benzyna normalnie). Pokazałem auto u dwóch gazowników, spojrzeli pod maskę i powiedzieli mi, że instalacja jakaś nietypowa i tylko wymiana na sekwencję za 1500 zł. Super... W rodzinie mam mechanika i powiedział żebym najpierw przywiózł auto do niego zanim się zdecyduje na wymianę instalacji. Wjechaliśmy na kanał, spuścił olej z parownika. Auto działa na lpg tak jak dawniej, bez problemów... koszt zerowy, a całość trwała 5-10 minut.

I gdybym srał pieniędzmi to bym wydał 2-3 tysiące za zrobienie auta, które jest warte niewiele więcej...
  • 8
@MaddoxX1911: liczyłem na to, że jednak takie zakłady upadają prędzej czy później, bo ludzie się na nich poznali.

@lent: Dlatego jeździ się zawsze do pewnych mechaników


@kon-jakub: Do pewnego mechanika jeżdżę z rzeczami, które wiem zawczasu, że trzeba zrobić, ale niestety jak coś się #!$%@? nagle, a w perspektywie jest trasa na 1000km to się szuka kogoś kto zrobi na dniach, bo do dobrego mechanika to zazwyczaj się umawia
do dobrego mechanika to zazwyczaj się umawia i czeka ;)


@lent: otóż to

Na moje nieszczęście jest też fakt, że akurat nie każdy dobry mechanik będzie robił klimę i lpg ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@lent: dlatego trzeba pytać na mirko, zawsze ktoś poleci dobry serwis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lent: Im więcej takich historyjek, tym bardziej cieszę się, że wybrałem takie, a nie inne technikum w moim mieście. Był profil mechanika - teraz załatwienie czegoś to tylko telefon do jednego ze znajomych: bez kolejek, bez oszustw i taniej (bo bez paragonu :D).