Wpis z mikrobloga

@Drakalen: ja też tak grywam z przerwami, zazwyczaj niestety bardzo szybko się zniechęcam jak napotykam na stare bugi nienaprawione od x lat przeplatane z zupełnie nowymi. No i zamiast walczyć z goblinami czy FB, to zazwyczaj moim głównym przeciwnikiem staje się FPS-death, mimo że robię praktycznie wszystko żeby tego uniknąć.

Pewnie zerknę znowu za rok czy dwa, bo z takim tempem prac to raczej wcześniej nie ma co liczyć na zmiany
@Detharon: jakie bugi cię aż tak wkurzają? Lazy newb Pack ma na duzo bugow nieoficjalnego fixa. A problemu z fps nie miałem jeszcze, ale już musiałem zabijać szczeniaki i kociaki zeby uniknąć catastrophy itd. A z ich kości zrobiłem kilka setów koscianych zbroji. Kocham te grę xD
@Drakalen: na przykład nadmierna akumulacja stresu spowodowana "interrupted by...", kiedy jakieś ptaszki latają na niebie i przeszkadzają krasnalom - da się to objeść budując dachy na powierzchni, ale z kolei dachy oznaczają dodatkowe elementy (dziesiątki bloczków) śledzone przez gre, czyli mniej FPSów. Nie tylko stresuje się ten krasnal, któremu ptak w czymś przeszkodził, ale także wszyscy którzy byli obok niego, jako że gra uznaje, że dołączyli oni do walki.

A moim
@Detharon: No cóż, zawsze możesz spróbować napisać do twórcy. Raczej dużo e-maili nie dostaje. (Nie licząc wyciągów z wpłat na konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)) a z koszykami nie miałem problemu (jeśli dobrze rozumiem, że chodzi ci o beczki). No a ptaki to faktycznie bug w ciul. U mnie nie latają o dziwo.
@Drakalen: twórca wie o tych bugach, ich naprawianie nigdy nie było priorytetem, inni gracze też o tym wiedzą od dawna, nawet pisałem o tym na forum:
http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=150189.0
http://www.bay12forums.com/smf/index.php?topic=150228.0

Cóż, próbowałem kilka osób zachęcić do gry i raczej nie skończyło się to dobrze :P DF jest dość specyficzyny, trudno jest zaczać grać, nie tylko trzeba się przekonać do braku grafiki (który mi akurat kompletnie nie przeszkadza), ale także do ciągłego rzwiązanywania swoich
@Drakalen: Tam jest raptem kilkadziesiąt nowych budynków ( )
Ale tak serio to mocno życie ułatwia ten Masterwork! Począwszy od tego, że drewno to DREWNO! a nie drewno sosnowe, drewno cisowe, drewno #!$%@?...... oczywiście niemal wszystkie zmiany są dobrowolne, więc jeśli chcesz się bawić w 150 rodzajów drewna, 150 rodzajów mięsa, 150 rodzajów cięć kryształów - to droga wolna, tak samo jeśli nie chcesz nowych budynków,
@Drakalen: Jeśli siorbniesz Masterworka, to polecam wyłączenie opcji !SECRET FUN!, która sprawia, że jeden (lub wiecej) imigrantów może być np. zamaskowanymi szpiegami sił zła ( )
Raz miałem w przeciągu 3 rund imigrantów - 2 wampirów. Zeżarli mi 10 dorfów zanim się zczaiłem którzy to :D