Wpis z mikrobloga

tak z ciekawości - czy jest coś co nasłuchiwało by mi zmiany w konkretnej bazie danych na #mysql i przy zmianach jakiś robiłoby nowy dump całej bazy żebym sobie potem mógł prosto wgrać na innej maszynie ? ( ͡° ʖ̯ ͡°) mowa oczywiście o lokalnej maszynie
#webdev #programowanie
  • 16
@ghost1511: czemu nie ? potrzebuje tego żeby po prostu wrzucało mi do projektu dumpa, żeby potem wrzucić sobie na gita dump bazy i pobrać w dowolnym miejscu i na dowolnym sprzęcie
@Jurigag: Chyba nie wiesz czym jest replikacja, co? ;)
https://www.percona.com/blog/2013/01/09/how-does-mysql-replication-really-work/
Ty chcesz mieć kopię bazy w pliku i wrzucać na git (pomijam, że nie powinieneś tego robić)

Twoim rozwiązaniem jest napisanie pliku bat/sh, który powinien zawierać wykonanie kopii zapasowej, (spakowanie) i wysłanie na git.
Wszystko to idzie zrobić za pomocą terminala. A następnie dodać do harmonogramu/crona, aby wykonywało się np raz na dobę, 6h, godzinę, minutę, sekundę jak wolisz.

@ghost1511: czemu głupie ? repo będzie prywatne i tylko ja mam do niego dostęp :P ale ja nie chce tak, ja chce żeby robił dump gdy coś się zmieni w bazie a wysyłać będzie kiedy ja po prostu wyślę :P
@Jurigag: Kolego ile będziesz miał tam tych commitów w tym gicie to raz(pomijam już fakt, że nie da się tego zrealizować)? Chyba, że dane w bazie zmieniają Ci się raz na rok.
Dwa, trzymać dane w repozytorium. Serio?
Ja nie mówię, że to nie będzie działać, ale to po prostu głupie.
@ghost1511: mi chodzi o wersję dev gdzie potem sobie mogę zrobić zrzut bazy danych i wgrać na repo żeby na produkcyjnym potem łatwo wgrać XD danych nie będzie prawie w ogóle przecież commity będę robił zuepłnie oddzielnie, chodzi mi o coś co zrobi sam dump bazy i przeniesie go do okreslonego folderu, nie umiesz czytać to się nie wypowiadaj, #czarnolisto
@ghost1511: No nie wiem czy takie głupie, kojarzę kogoś kto na Wykopie musiał robić backupy jakiejś gigantycznej bazy, której wymiary wynosiły coś koło paru giga i musiał trzymać te wszystkie kopie (wymóg klienta). A że trochę by to zajmowało, to sobie kolejne dumpy wrzucał do repozytorium gita oszczędzając dzięki temu dużo miejsca na dysku.

@Jurigag: Musiałbyś mieć coś co z poziomu MySQL informowałoby skrypt by zrobić dumpa. Z tego co