Wpis z mikrobloga

Jesli mialbys wybor pracowac u niemca, zdrajcy swiata i okolicznych terenow zielonych, za 2000 euro na reke (wszystko juz zalatwione) a zostac w Polsce i #!$%@? za 4k miesiecznie bez #profitow wiekszych to co kochany mierczku bys wybral?

Mam ogromny dylemat zyciowy i jestem w czornej dupie.

Moze wypowie sie ktos, kto pracowal w Niemczech i wie jak sie tam zyje?

#emigracja #polakcebulak #niemcy #praca #zagranico
  • 51
  • Odpowiedz
  • 2
@emcter: Aktualnie mam dziewczyne i smutno ja bedzie zostawic i tez nie wyobrazam sobie zostawic, przyjaciol w ogole wszystkiego, brakuje mi motywacji albo jestem po prostu miekka #!$%@? ktora nie umie postawic na swoje wlasne szczescie tylko patrzy na innych...
  • Odpowiedz
  • 1
@bezsens: problem w tym ze ja nie chce oszczedzac ani nic, chce zyc na poziomie "ile fabryka dala" jak patrze na to co ludzie maja a czego ja nie mam to mnie #!$%@? strzela i chce miec i moc jeszcze wiecej niz oni.
  • Odpowiedz
@DirtyHead: Nie patrz tylko "tu i teraz" tylko na to co będzie za 5-10-15 lat. Gdzie masz lepsze perspektywy rozwoju, gdzie się więcej nauczysz i gdzie docelowo masz większe szanse wyspecjalizować się kosić większe siano itp.
  • Odpowiedz
@DirtyHead: Rozumiem. Wiesz, ja też mam dziewczynę i wielu przyjaciół tutaj a jakoś do Niemiec mógłbym pojechać (Białystok here) bo nie jest wcale daleko. Co weekend-dwa mógłbyś być mimo wszystko w domu.
  • Odpowiedz
@DirtyHead: jak masz miec podejscie 'niemciec zdrajca swiata a niemiecki to #!$%@? i dupa' to lepiej zostan w swojej najdrozszej i ukochanej cebulandii :)
a tak na powaznie teraz to zastanow sie czego ci tak naprawde żal? przyjaciol? oni beda placic Twoje rachunki? dziewczyny? jesli to wielka milosc to bierz ja ze sobą ku lepszemu :)
powodzenia69 #pdk
  • Odpowiedz
  • 2
@neusimon: Moim problemem nie sa rachunki bo kase na to mam, moim problemem jest monotonia zycia, kompletne stanie w miejscu bez zadnego rozwoju i chec posiadania wszystkiego i nie patrzenia non stop na konto czy moge to miec czy jednak musze kupic #!$%@? proszek do prania bo gacie brudne. A w Polsce probowalem juz wielu zawodow, szkol, kursow i zadna z tych opcji nie dala mi niczego wiecej.
  • Odpowiedz
@DirtyHead:

chec posiadania wszystkiego i nie patrzenia non stop na konto czy moge to miec czy jednak musze kupic #!$%@? proszek do prania bo gacie brudne

za 4k na ręke masz z tym problem, serio?
  • Odpowiedz
@DirtyHead: a byles tu (tam) chociaz, że mowisz ze kobiety sa brzydkie? bo jest to chyba jedno z najczesciej powtarzanych polskich klamstw byleby tylko podbudować ego naszych wiejskich karyn.
i z tymi rachunkami to tez chyba nie za bardzo zrozumiales no ale ok :)
jezyk znasz? bo jesli nie to w niemczech tez utkniesz w miejscu.
ja juz ci wiecej nie bede odpowiadal bo mam wrazenie, ze jako zielonka probujesz
  • Odpowiedz
@emcter: > Rozumiem. Wiesz, ja też mam dziewczynę i wielu przyjaciół tutaj a jakoś do Niemiec mógłbym pojechać (Białystok here) bo nie jest wcale daleko. Co weekend-dwa mógłbyś być mimo wszystko w domu.

policz sobie koszty:
Monachium ->Wro (diesel okolo 6l ropy na 100) (740km w jedna strone, teraz ropa po 1,21E). Plus zawsze cos kupisz dla rodziny itp. Mnie jeden wyjazd zawsze minimum 150E wynosi.
  • Odpowiedz