Wpis z mikrobloga

Ciekawostka na dziś : ubrudzony ekran w komórce może zwiększyć zużycie baterii 10 krotnie, true story. Juz myślałem że mnie komórka siadła i trza będzie ją w ręce serwisu powierzyć bo ni z ego ni z owego bateria schodziła w kilka godzin , a tu się okazało że wystarczyło ekran wyczyścić :D

#ciekawostka #ciekawostki #technologia #komurki
  • 13
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: wiec ekran był był ubrudzony w jednym miejscu czymś ( obstawiam że pewnie łapą w czasie jedzeni dotknąłem ) i musiało to oszukiwać dotyk bo faktycznie w tym miejscu jakoś dziwnie działał , wiec cały czas wyczuwał dotyk co zwiększało zużycie baterii , dodatkowo miałem ustawione wybudzanie przez dwukrotne klikniecie ekranu wiec i tym sposobem ciągną sporo energii (srednio w stanie uśpienia miałem ponad 100mAh gdzie normalnie jest w
  • Odpowiedz
@laksacja: http://antynews.pl/2012/03/koreanczycy-obsluguja-telefony-dotykowe-parowkami/ :D nie jestem pozatym na 100% pewien czy to było jedzenie tak założyłem bo to było najlogiczniejsze . Ciężko mi uwierzyć w takie zbieg okoliczności że resetowanie kilkukrotne , przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło , stan trwałtaki prawie 24h i w tym czasie telefon się 3 rozładował i dopiero jak ten ekran wyczyściłem to przez godzinę po tym bateri zeszło dosłownie cchyba ze 2 % gdzie wczesniej schodziła
  • Odpowiedz