Wpis z mikrobloga

Zapytam starszych doświadczonych Mirków (grafików w tym).

Jestem po pierwszej klasie liceum (mat-Fiz (albo inf, za ciula nie wiem) here). Jak kilka osób wie prowadzę tag #jayrysuje, w którym publikuje swój syf. I tu przechodzimy do sedna.

Na jakie studia się wybrać? Nie mam innych zainteresowań poza grafiką (digitalpainting). Studia informatyczne > grafika komputerowa? ASP > grafika konputerowa ( o ile cos takiego jest ). Ktoś coś?

#szkola #studia #kiciochpyta wołam #grafika może ktoś pomoże.
  • 16
  • Odpowiedz
@JayRG: olej studia, zostań ninja xD A tak serio, to poszukaj kogoś, kto Cie przyjmie na staż, łap doświadczenie, buduj portfolio, bo tylko to liczy się w tym zawodzie. Szkoda hajsu i czasu na studia.
  • Odpowiedz
@JayRG: unikłabym ASP. chcesz pracować jako grafik komp.? to rysuj i zdobywaj doświadczenie (choćby na stażu), by potem mieć w CV (zadbaj o referencje, a nie myśl póki co o kasie). a studia... ja bym wybrał informatykę na Twoim miejscu, bo hobby może się kiedyś Tobie zmienić, jak się na wk***wiasz trochę na zleceniodawców.
  • Odpowiedz
@JayRG: studia informatyczne -> grafika komputerowa
ale tylko po papierek bo nie nauczysz się tam niczego specjalnego
co najwyżej liźniesz nieco technik których do tej pory nigdy nie używałeś
  • Odpowiedz
@JayRG: ja po liceum (ten sam profil) posiedziałem dwa lata w domu przyuczając się do tego co chciałem robić (grafika 3D), dzisiaj robię gry ʕʔ studia w tym wypadku to strata czasu, bo każdy, kto jest dobry to siedzi w branży, a nie pracuje za grosze na uczelni (gdzie tak naprawdę się nie rozwijasz, a rynek jest bardzo dynamiczny).

Oczywiście to z perspektywy tworzenia grafiki do gier,
  • Odpowiedz
@JayRG:

@dobrywieczor dobrze prawi. Grunt to ćwiczyć, pokazywać prace, budować jakąś sieć kontaktów, fanów, you name it. Bierz udział w konkursach, challengach, wyzwaniach, albo sam sobie je zadawaj, oglądaj prace innych, o poziomie do jakiego dążysz, nie zrażaj się tym, że jeszcze tak nie umiesz... generalnie rób wszystko, co popchnie cię chociaż krok dalej. I nie przejmuj się brakiem natchnienia, bo to będzie występowało częściej niż rzadziej, tylko po to, żeby
  • Odpowiedz
@JayRG: Pewnie znasz Wojtka Fusa, jeżeli nie to przytoczę w skrócie jego historię. Fus postanowił, że nie pójdzie na żadne studia, i zaczął sam się kształcić w zakresie rysunku i digital paintingu. W międzyczasie zaczął pracować, aby mieć po prostu jakiegoś grosza. Prace zaczął publikować na wielu portalach, umiejętności poszły w górę, i w końcu postanowił kształcić się w atelier Wattsa (o ile dobrze pamiętam wyjazd go kosztował 20 tysięcy lub
  • Odpowiedz
@JayRG: Dokładnie tak, chociaż on sam pisał, że żałował tego, że nie kształcił się w uczelni artystycznej, i często wspominał, że ma braki warsztatowe. Aczkolwiek teraz pracuje w studiu należącym do Sony.
Tutaj jego praca, która go wybiła: http://omen2501.deviantart.com/art/Rain-67116328
Jeszcze jedna, pewnie całkiem oczywista rada. Jeżeli chcesz się wybić, twórz prace, które nawiązują do aktualnych wydarzeń w pop kulturze. Lubisz Star Warsy? Za niedługo premiera nowej części, skrobnij kilka panien z
  • Odpowiedz