Wpis z mikrobloga

@Middle-Earth: Chętnie zapiszę przepis i wykonam gdy będzie jakaś okazja do świętowania. Edycja: zaaaraz, właśnie wrzuciłem w googla swoje podejrzenie - czy Ty nie masz na myśli likieru chałwowego? Wcześniej nie przyszło mi na myśl, że taki istnieje, ale jak widzę, z chałwą da się przyrządzić więcej rzeczy, niż podejrzewałem. :D
  • Odpowiedz
@thrackan: dobra, ale nie dzisiaj, bo nie chce mi sie juz myslec o przepisach, ale jak jestes facetetem, to podziwiam, za umiejetnosc gotowania, imponujesz mi bardzo. Mam wrazenie, ze fajnie by nam sie eksperymentowalo w kuchni
  • Odpowiedz
@Middle-Earth: Nie ma pośpiechu. Facetem jestem, jak najbardziej (i wbrew obecnym trendom nie przewiduję zmian w tej dziedzinie ;) ). W gotowaniu najlepiej wychodzi mi pizza i ciasto drożdżowe, ale eksperymentować lubię. A już odkrywanie możliwości, jakie daje chałwa, wraz z kimś, to tak samo ją ceni to musi być piękna przygoda. :)
  • Odpowiedz
@thrackan: ja jestem ekspertem w ciescie biszkoptowym, zawsze wychodzi mi idealnie, drozdzowe tez swietne, ptysiowe, tyle, ze ja robie, a nie jem, no i szarlotka na kruchym ciescie, taka tarta - tak pyszna, ze sama potrafie cala zjesc.
  • Odpowiedz
Trochę nie rozumiem - robisz ciasta biszkoptowe, ptysiowe, drożdżowe, lecz ich nie jesz, a dopiero szarlotkę uznajesz za godną spożycia?
  • Odpowiedz
a dopiero szarlotkę uznajesz za godną spożycia?


@thrackan: Tamtymi ciastami juz sie przejadlam, a moja szarlotka jest wyjatkowa. Na kruchym ciescie zrobionym ze sproszkowanych migdalow. hmmmmmmmm.... pyyycha
  • Odpowiedz
@thrackan: spoko, ale na nia to ja nie mam przepisu, za kazdym razem uzywam innych proporcji, duuuuuuuuuuuuuzo masla i duuuuuuuuuuzo migdalow, olejek cytrynowy, cynamon, smazenie, oooo mysle, ze ciasto bananowe mogloby byc dobre w takiej odslonie, inspirujesz mnie :)
  • Odpowiedz