Wpis z mikrobloga

#klubmilosnikowchalwy #chalwa #chalwaboners
Nawiązując do tego znaleźiska, podaję przepis na naleśniki z chałwą.
Wołam: @komeniusz @MagnitudeZero @thrackan @Letoo @mBartek89 @sputol @JemChalweDoPorzygu @PiccoloColo @nilfheimsan @Piromanx @roadie @Skub4ny @Domisiowa69 @pasztet_w_lasce @wolnomi @szaffa @ZlodziejeTraszek @Robert_K @Oyvr @snnop93 @jatylkoporecepte @mufex @mamamikazala @mikolajos @GregPelka @lubii @Fitzpatrick @nocny_przegryw @Sliski @Krwawy_Sum @Mark13 @dzejzon @Vitious @jaywalker @rbk17 @bbr247 @Talerzpozywnejzupki @sheilacooper @PanBulka @misthunt3r @pawelcar @Frizia01 @Alasthor @tyratron @ryzowewafle @stejszyn @yeloneck
Nie spodziewałam się takiego zainteresowania. :)
Przepis poniżej

Ciasto naleśnikowe, porcja – 10 sztuk:
- 1 do 1,5 szklanki mąki
- 1 do 2 jajka
- ¼ do ½ szklanki wody
- ¼ do ½ szklanki mleka
- łyżka oleju, ja dodaję kokosowy lub łyżeczkę masła
- 1 do 1 ½ łyżki cukru, naj
- szczypta soli

Nie musicie korzystac z tego przepisu. Naleśniki mogą być zrobione dowolnie, według waszego przepisu, kto co lubi :)

Przepis na sos chałwowy:
- ½ szklanki mleka
- ¼ szklanki bitej śmietany
- 2 łyżki masła
- 1/4 łyżeczki. mielonego kardamonu
- 20 g do 40g chawy
- 3 do 4 łyżki miodu
- ½ łyżeczki kardamonu
- 1 do 2 krople olejeku migdałowego
- szczypta cynamonu
- orzechy laskowe, pisacjowe do dekolracji

Ciasto naleśnikowe:
Wymieszać w misce mąkę, cukier i sól. Mieszając, dodać stopniowo wodę i mleko, aż do uzyskania gładkiej konsystencji (ciasto musi być lejące), następnie dodać jajko i olej kokosowy lub masło. Całoś wymieszać. Następnie rozgrzać olej na pateli i zacząć smażyć.

Sos chałwowy:
Podgrzać mleko z masłem, cukrem i kardamonem oraz olejkiem migdałowym i szczyptą cynamonu. Następnie zdjąć z ognia i dodać pokruszonej chałwy. Mieszać tak długo, aż chałwa rozpuści sie w mleku.
Ułożyć naleśnik na talerzu, polac sosem, następnie położyć następny naleśnik, polać sosem, aż powstanie nam tort naleśnikowy. Górną warstwe należy też polać sosem, a następnie cała konstrukcje zgiąć w pół, tak żeby powstał półksiężyc. Polać sosem znów i posypać orzechami, następnie przekroić na pół i udekorować, tak jak Wam się podoba.
SMACZNEGO!!!
  • 41