Wpis z mikrobloga

Cześć #pcmasterrace, ładnie proszę o zasugerowanie upgrade'u kosztującego około 2100-2500 złotych do poniższego buildu, żeby poszedł na nim Wiedźmin 3. :P Generalnie pod gry.

PCPartPicker part list

CPU Intel Core i5-2300 2.8GHz Quad-Core Processor
Motherboard GA-H61M-D2-B3
Memory Kingston 4GB (1 x 4GB) DDR3-1333 Memory
Video Card Asus Radeon HD 6850 1GB Video Card
Case Logic B21
Power Supply Chieftec GPA-500S
Optical Drive LG GH22NS70 OEM DVD/CD Writer
Operating System Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 OEM (64-bit)
  • 16
@remek4x4: GTX 970 chyba nie wejdzie do mobo (nie ogarniam dokładnie PCI, ale te są jakieś dużo mniejsze od tych, które ma np. mój GTX 770), poza tym procesor nie za słaby?
@ElCidX: 2500k nie ma większego sensu na tym mobo więc płytę też trzeba będzie wymienić.
@Lerhond:
i5 2500k + lepsza płyta - 800-900zł, góra 1000zł
Najlepiej szukać zestawów cpu+mobo na olx/allegro.
GTX 970 Palit JetStream niecałe 1500zł, lepsza wersja (niższe temperatury, większy potencjał OC) tj. Gigabyte G1 lub Asus Strix/MSI Gaming/Evga SC 1600zł.
A więc 2300-2600zł + 2 przesyłki i grasz w Wiedźmina 3 na Ultra. ( ͡° ͜
@Murzinio: Czo? ja mam tą samą płytę i procek kręci się po 4,5 GHz. Co w niej niby złego?

A #!$%@?, #!$%@?ły mi się wpisy :D No to racja coś na p67 chociaż by się przydało.
@Murzinio: jakie ma znaczenie w tym przypadku płyta? jeżeli wszystkie części będą kompatybilne, to w czym ona może przeszkadzać?

poza tym nie uwzględniłeś dodatkowego RAMu i wymiany zasilacza (chyba wypadałoby?), a wtedy już jest bliżej 3k.
@Lerhond: Płyta ogranicza procesor typu 2500k którego największą zaletą jest potencjał podkręcania. W tym przypadku nawet sam chipset nie pozwala na sensowne OC.
Rzeczywiście, nie zauważyłem że masz 4GB RAMu. Zasilacz powinien dać radę, nie jest zły a mocy ma wystarczająco dużo. GTX 970 ma niewiele większy pobór mocy niż HD6850.

Biorąc pod uwagę że 4GB RAM 1333MHz to nie jest jakiś ogromny wydatek to wciąż możesz zmieścić się w 2,5k.
@Murzinio: a do podkręcania powinno się kupić coolera CPU?

Poza tym komputer nie jest mój, jest raczej osoby mało ogarniętej w takich rzeczach i chyba nie ma sensu płacić za procesor z K na końcu (chociaż wiem, że to by była lepsza decyzja).

Czy w takim razie chipset płyty głównej miałby znaczenie, gdyby nic nie było podkręcane?

Jeśli chodzi o zasilacz, to raczej nie chodziło mi o moc (faktycznie powinna wystarczyć),
@Lerhond: Cooler jest potrzebny, ale ten zawsze można kupić później. Bez OC chipset nie ma znaczenia więc jeśli właściciel tego sprzętu nie ma zamiaru podkręcać to tym bardziej można zostawić ten CPU.
Chieftec to nie jest no name.