Wpis z mikrobloga

@prisk: zwykła subdomena. Do czego się ma? Cholera, nie wiadomo - po prostu tak ktoś sobie ustawił bo mu z jakiegoś powodu pasowało. Równie dobrze można zapytać "czemu strona ma białe tło zamiast jasnoszarego?". :)
@rss: chodzi o to, że najczęściej występuje to jako np formularz bankowy do kontaktu. Mam klienta który chce formularz podobnego typu i zapytał o co chodzi z tym lp i nie za bardzo znałem odpowiedź.
@prisk: "najczęściej"? Daj przykłady jakieś, bo chyba żadnym standardem to nie jest.

Mam klienta który chce formularz podobnego typu i zapytał o co chodzi z tym lp

Daj mu moją odpowiedź, bo w zasadzie nie bardzo da się napisać lepszą. :D
@prisk: to tylko jeden przykład, a nie "najczęściej występuje". Rzuciłem na szybko okiem po różnych stronach banków i nie natknąłem się na to.

Ot po prostu ktoś tak sobie wymyślił i tyle. :) Jeśli gdzieś się dubluje to może jest to np. spowodowane wykorzystaniem tego samego CMSa lub inną podobną pierdołą.
@rss: bo smutłem, że jestem taki zielony w temacie. Myślałem, że to może jakieś uwarunkowanie techniką wykonania strony, że np joomla, cms, muse albo wordpress i dlatego a tutaj to tylko subdomena :( To powiedz mi jeszcze co zrobić, żeby klient uzyskał kłódeczkę, że strona jest legitna? (jakiś certyfikat czy co)
Pobierz prisk - @rss: bo smutłem, że jestem taki zielony w temacie. Myślałem, że to może jaki...
źródło: comment_mJkrxdBJVqPrFDCztrHmFcFy4al3s0hA.jpg
@prisk: tak - trzeba dla domeny wykupić certyfikat SSL od jakiegoś zaufanego dostawcy, np. Geotrust. Wykupywany jest na firmę, więc klient będzie musiał się zająć tym sam (ew. ktoś go musi pokierować), bo firma jest (pi razy drzwi) sprawdzana przez takiego dostawcę m.in. telefonicznie.