Wpis z mikrobloga

Siema, mam wielki dylemat dotyczący studiów logistycznych. Aktualnie pracuję na magazynie (pakowanie, załadunek na busa, czasami sam wiozę towar lub go odbieram, czasem na produkcji pomogę). Zastanawiam się nad dziennymi studiami na polibudzie w Poznaniu lub studiami dualnymi na WSL. Dziennie chcę studiować pierwszy rok, potem starać się załapać gdzieś do jakiejś firmy i jak będą zainteresowani mogę się przenieść na zaoczne. Na plus WSL i studiów dualnych jest to, że mam ten staż w firmie gwarantowany, dostaję z tego kasę, którą opłacam uczelnie + mam coś dla siebie. Boję się, że na polibudzie z racji tego, że dostanę inżyniera będzie pełno niepotrzebnych gówien typu programowanie, fizyka, mechanika. Tutaj znowu plus dla WSL - jest to uczelnia typowo logistyczna. Mam dylemat co tutaj wybrać. Jak mówicie?
#transport #logistyka #studia
  • 19
  • Odpowiedz
@ippawel: no elo :D
W tym roku idę na zaoczną inżynierską logistykę na WSL. Lepiej pracować i studiować. Zawsze masz jakieś doświadczenie i łatwiej będzie znaleźć pracę
  • Odpowiedz
@kubazet7: świetna opcja, siedzieć całe studia na dziennych to strata czasu. Dualne kuszą mnie tym, że mam załatwiony na całe studia robotę w firmie logistycznej. Z załatwieniem samemu roboty w logistyce i studiowanie zaoczne jest ciężko, więc jeśli nie dualne, to właśnie ta politechnika z początku dziennie i szukanie czegoś na zaoczne.
  • Odpowiedz
@ippawel:

Boję się, że na polibudzie z racji tego, że dostanę inżyniera będzie pełno niepotrzebnych gówien typu programowanie, fizyka, mechanika


Nie wiem jak na tej uczelni, ale na pg niezależnie od kierunku na pierwszym semestrze jest matma i fiza. Sprawdź program studiów na stronie, muszą być wypisane przedmioty.
  • Odpowiedz
@Sieloo: na pierwszym roku jest maszynoznastwo, budowa i eksploatacja maszyn oraz fizyka, potem na drugim roku Podstawy konstrukcji maszyn i CAD. Z fizyki zbyt dobry nie jestem, nie chciałbym #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Myślałem jeszcze, żeby zrobić inżyniera na polibudzie i starać sie załapać do roboty, a potem magisterkę na WSL'u.
  • Odpowiedz
  • 1
@ippawel: Fizyka fizyce nie równa. Ja na transporcie na pg miałem przesrane, a kumpel na informatyce na pg na zaliczenie mial test abcd z pytaniami typu co to jest temperatura. Najlepiej znajdź kogoś z tego kierunku i zapytaj jak się zastanawiasz.
  • Odpowiedz
@Sieloo: póki co ogarnąłem gościa z dualnych z WSL'a i zachwalał bardzo. Najbardziej boję się tego, że będę sprzątał hale zamiast uczyć się nią zarządzać, ale ziomek uspokoił mnie i powiedział, że nikt z jego roku nie robi takich gówno-robót.
  • Odpowiedz
@ippawel: Z PP #!$%@?łem po czterech miesiącach. Mieli ze mnie zrobić managera w logistyce, a badałem załamanie światła przy różnych napięciach jakiegośtam materiału o budowie krystalicznej xD

Fizyka i matma też nielogistyczna, a typowo inżynierska. Nawet przedmioty "kierunkowe" które z nazwy miały na przykład "środki transportu bliskiego i magazynowania" to było liczenie naprężeń na suwnicach. Dla mnie żenada i program nauczania na budowę maszyn a nie transport.
  • Odpowiedz
@ippawel: Ja studiowałem logistykę na Politechnice. Dziennie. Różnica miedzy polibudą, a WLS jest ogromna, a teraz przedstawia się tak, że ja i moi znajomi pracujemy w Beiersdorfach, Volkswagenach, Kompanii Piwowarskiej czy Groclinie, a ludzie z WSL w magazynach i jakichś podrzędnych firmach. Jest wielkie parcie na logistyków inżynierów więc przemyśl to jeszcze pare razy.
  • Odpowiedz
@vlodar: Pierwszy semestr MUSI być typowo inżynierski, techniczny bo dostajesz taki tytuł. Jeżeli już tego nie ogarniałeś to dobrze dla uczelni, że zrezygnowałeś.
  • Odpowiedz
  • 0
@vlodar: i gdzie poszedłeś, co robisz teraz?

@lisekchz: ale jakoś nie widzę tego, że Volkswagen bierze gościa na 3 lata, szkoli go, gość jest ogarnięty a VW i tak potem zatrudnia gościa z polibudy bez doświadczenia.
  • Odpowiedz
i gdzie poszedłeś, co robisz teraz?


@ippawel: Poszedłem do prywatnej podszkoły, w której udawało się nawet tym, którzy mieli wylane.

Jestem menadżerem w logistyce
( ͡° ͜ʖ ͡°)
-
( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ippawel: to volkswagen bierze gościa bez wiedzy i doświadczenia, a później go szkoli? Ja Ci napisałem moja opinie, musisz sam zdecydować. Każda prywatna uczelnia to mizerny poziom, jedynie dobrzy wykładowcy. Takie jest moje zdanie.

@vlodar: jaka firma?
  • Odpowiedz
@ippawel: No to idź na zaoczne, szukaj pracy w logistyce, zrobisz inżyniera to będziesz miał tytul i doświadczenie. Ew pomysl o Wrocławiu, tam masz inżynieria produkcji, logistyka stosowana, a pwr to najlepsza uczelnia techniczna w Polsce. Albo zrób tak jak ja. Inżynier na politechnice w Poznaniu, magister we Wrocławiu, cv bajka jeżeli chodzi o logistykę.
  • Odpowiedz