Wpis z mikrobloga

@kicioch: Policz ile możesz zyskać na zmianie kursu i decyduj. Nie wiem ile masz do wydania więc nie doradzę.


@mgr_rybak: A jak to niby policzyć gdy nie wiadomo spadnie czy wzrośnie? No i właśnie @kicioch, skąd w ogóle założenie, że spadnie (rozumiem, że funt), a nie złotówka?

Moje pytanie, jak wymieniasz walutę, bo tutaj można coś ugrać jeśli robisz to po lipnych kursach.
@szpongiel: założenie takie bo nie chciałam się rozpisywać, jeśli ma tendencje wzrostową to ktoś by to napisał i problem rozwiązany.
Wybacz, ale nie rozumiem kompletnie Twojego pytania...
@kicioch: Zatem może ja nie zrozumiałem twojego pytania. Czyli pytasz o to czy będzie rosło czy spadało, tak? Jak już poznasz odpowiedź to daj znać, zagram sobie na forexie z dużym lewarem i się srogo obłowię ( ͜͡ʖ ͡€)

@kicioch: @szpongiel: Pytałem o jakie kwoty chodzi ponieważ nie wiadomo o co "gramy". Zakładając, że chcemy kupić waluty za 10000zł przy kursie 5,83 dostaniemy 1715. Zmiana kursu o 10gr w dół da całe 30 funciaków więcej. Jak Kupujesz za 20000 to będzie już 60 funtów, a jak za 5000 to 15 itd. Tak jak wspomniałem trzeba sobie policzyć.
@mgr_rybak: Spoko, to kumam. Od wolumenu transakcji to w ogóle sam kurs może zależeć (im więcej, tym korzystniejszy). W wielu kantorach można negocjować, a niektóre mają to wbudowane (np. cinkciarz.pl - starczy powpisywać różne kwoty w ich kalkulator walutowy i od razu widać).

Pytałem raczje na co liczy Kicioch, że ktoś powie czy kurs będzie rósł/spadał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)