Wpis z mikrobloga

1. Jak wygląda sprawa z bateriami w #xiaomi (np. Mi3, Mi4)? Nie chodzi mi, ile godzin na niej wyciągają telefony, tylko po jakim czasie są do wyrzucenia. Do tej pory średnio wymieniałem baterię co rok w telefonach. A w tych raczej trudno wymienić baterie i z przyczyn technicznych i przez to, że trzeba je ściągać z Chin.

2. Jak z awaryjnością tych urządzeń? Pękają ekrany same od siebie, jak w niektórych LG czy innych Samsungach? Gorzej/lepiej w porównaniu do markowych producentów?

3.Dlaczego model Mi3 jest tak mało popularny? Jakie wady w porównaniu do Mi4?
Szukam czegoś z #android do 700-800zł i póki co wydaje mi się, że Mi3 to najlepszy wybór.

#xiaomi #telefony #chinskiecuda
  • 13
@lmateusz: 3. bo mi4 ma lepszą specyfikacje to chyba w sumie logiczne ze jest mniej popularny? na ile lat kupujesz telefon? 2 no max 3 kup dzis np samsunga s3 to za 3 lata do niczego sie nie bedzie nadawal zupelnie
@cactooos: Na samsunga S3 nawet nie patrzę - bo jak można kupować telefon, który ma tylko 1gb ramu!?
Za niedługo mój galaxy s1, będzie kończył 5 lat. Fajnie by było, żeby ten xiaomi z 3 lata wytrzymał.
@lmateusz: 1. mam od roku mi3, dzisiaj trochę aktualizacji na wifi, kilka odebranych telefonow, potem facebook i wykop z 30 minut, odlaczony od ladowania 6 godzin temu ma aktualnie 87%.

2. kup dodatkowo szkiełko cos w tym stylu aby zminimalizowac ewentualnie straty, http://www.ibuygou.com/p-nillkin-xiaomi-mi3-nano-anti-burst-tempered-glass-protector-5787.html, raczej dbam o telefony wiec nie upadl jeszcze ani razu

3. teraz mi4 jest w przystepnej cenie lub mi4i, rok temu wieksza roznica byla
@lmateusz: GPS, chociaż po ostatnim update z miuipolska szybko łapie satelity.

Zależy czego oczekujesz od niego, ja nie myślę jeszcze o wymianie, nie gram dużo na telefonie więc nie wiem jak wydajność przy nowych produkcjach ale myślę że też da radę. A tak to internet wygodnie, YouTube ok, muzyka bardzo pozytywnie

Nie wiem jak ktoś mógł zamiennie s3 proponować gdzie sam touchwiz doprowadził by mnie do szaleństwa
@xReapeR: Oczekuje przede wszystkim tego, żeby nie mulił :) Pierwszy niemulący android jaki miałem w rękach to samsung note 2 (jeden z pierwszych, który miał 2gb ramu). Wszystkie z 1gb ramu to mam ochotę rzucić o ścianę.

Więc pytanie - co ile miesięcy wipe robisz? Raz na pół roku wystarczy, żeby to jako tako, płynnie chodziło?
@lmateusz: nie robie w ogóle :) co tydzień masz nowy rom od miuipolska i aktualizuje tylko to co mam obecnie, na tą chwilę bez czyszczenia pamięci jest 600mb wolnego ramu, w tle działa mikey, miband itd
@lmateusz:
1 Mam MI3 od roku i bateria nadal trzyma bardzo dobrze.
2 Pewnie jak wszędzie. Szanuj telefon to nic mu nie będzie
3 MI3 jest mało popularny, bo jak wychodził to samo Xiaomi było mało znane i popularne. Pojawił się MI4 i to jego ludzie zaczęli później kupować, bo różnica w cenie była coraz mniejsza. Teraz MI4 kosztuje mniej niż mój MI3 rok temu, a wtedy różnica była ponad 100