Wpis z mikrobloga

#wiedzmin #wiedzmin3 #pcmasterrace
Mirki: kupiłem nowy monitor, 29 cali, panorama. Ustawiłem w grze rozdzielczośc 2560 x 1080. Sama rozgrywka jest na pełnym ekranie ale filmiki, rozmowy, przerywniki, wyświetlają się na środku ekranu, tak jakby z ucietymi bokami. Jakiś pomysł? Dzieki
  • 18
  • Odpowiedz
@dr_Acula: Sorry stary ale tak sie nie da. Też mam ten problem. Te wszystkie filmiki, przerywniki to tak jakby nagrane filmy w standardowych proporcjach 16:9. Nie da się tego przeskalować do 21:9. Grałem w wiele gier od kiedy mam taki monitor i wszędzie jest to samo
  • Odpowiedz
@dr_Acula:

@cyckidupa:

Nie ma i nie będzie. Filmy przerywnikowe sa w 16:9 (co swoją drogą jest złym pomysłem, z cropem 2.35:1 byłoby lepiej (czyli tak jak na Twoim LG). Też tak mam i też mnie to irytuje.
  • Odpowiedz
@Werbel: Czy nie będzie to bym nie był taki pewny ;) Nie pamiętam, w której grze, ale chyba w Tomb Raiderze ostatnim te filmiki nie były "nagrane" w 16:9 tylko odtwarzane jak normalna gra i wtedy było 21:9.
  • Odpowiedz
@cyckidupa: znając życie to za kamerą dzieją się dzikie rzeczy i dlatego tak jest... W zasadzie w każdej grze tak jest. Ale wszystkie nowsze tytuły radzą sobie ultrawide, tylko takie rzeczy jak cutscenki leżą. I tak zajebiście się gra na takim monitorze.
  • Odpowiedz