Wpis z mikrobloga

Shuukyuu Shoujo - komediowa manga będąca połączeniem Kapitana Tsubasy (raczej bardziej Whistle) oraz gatunków #harem i #ecchi :D

Seria opowiada o młodym piłkarzu, który rozpoczyna naukę w liceum. Chcąc zapisać się do klubu szkolnego odkrywa, że wszyscy jego członkowie odeszli, a na miejscu spotyka tylko dziwną dziewczynę ^^'

Jeśli miałbym określić jakoś tą mangę to przywołałbym Trinity Seven - masa dziewczyn, często z lekkodusznym usposobieniem (podchodzących jednak poważnie do uprawianego sportu podczas meczów), dużo majtkowego humoru (tym razem bez żadnej cenzury ^^' ), jednak zamiast magii jest piłka nożna. Początkowo nie byłem zachwycony i myślałem, że wątek sportowy będzie pretekstem do coraz bardziej wyszukanych wydarzeń w szatni (i częściowo jest ^^' ), ale o dziwo jest tu też całkiem sprawnie zarysowany wątek rywalizacji i ambicji typowej dla gatunku sportowego.

To połączenie różnych elementów - podejście historii do siebie z dystansem i z jajem (dużo absurdalnego, gagowego humoru niekonieczne związaną z motywami ecchi) - sprawia, że da się zaakceptować szalony koncept, jaki prezentuje ten komiks i który na poważnie nie dałoby się zrealizować - konkurowania dziewczyn z płcią męską w fizycznym sporcie takim jak piłka nożna :)

Mój ulubione momenty - sposób zmiany w pierwszym meczu i powód, dlaczego Yukari-chan nie chce dalej grać w piłkę nożną ^^

Ogólnie polecam, tylko trzeba lubić/akceptować gatunki. Ogólnie dobra manga, gdy człowiek nudzi się np. w autobusie ;)

#manga #shuukyuushoujo #randomanimeshit
Pobierz 80sLove - Shuukyuu Shoujo - komediowa manga będąca połączeniem Kapitana Tsubasy (racz...
źródło: comment_2yDmF9CmtetMgCYjdcXaq3XD43oLl5dz.jpg