Wpis z mikrobloga

Drogie motomirki, kolejne pytanie w sprawie przygotowań do kupna moto. ;) Czy obeznany ktoś jest z ubezpieczeniem AC w motocyklach? Rozglądam się za 600kami z owiewkami i jak wyliczam koszty OC + AC motocykla ok. 10 letniego wartego ok. 7 - 10 tys. to aż się płakać chce. ;( 2 - 2,5 tys. to najtańsze oferty przez mało polecane towarzystwa. Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje bo z kasą celuję w Bandit 600s, a ciężko będzie go dostać 10 letniego lub młodszego, także większość towarzystw już na dzień dobry zamknie przede mną drzwi. Ostatnie pytanie to czy istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia wyłącznie od kradzieży? Bo tego najbardziej się obawiam. Jak coś to w momencie kupna będę miał 26 lat i świeżo zdaną kategorię A i kat. B od 8 lat (jeżeli to się liczy).

#motocykle #ubezpieczenia
  • 20
@patryksuper9: niestety AC na moto to kupa kasy w każdym towarzystwie i dlatego ogromna większość motocyklistów go nie wykupuje. z tego co wiem nie można wykupić samego ubezpieczenia od kradzieży, przynajmniej w PZU bo tam się dowiadywałam
@piowit: A jest możliwość ubezpieczenia się wyłącznie od kradzieży u nich? Gdzieś czytałem o ich programie bike care gdzie ponoć istniała taka możliwość ale nie mogę tego na ich stronie znaleźć.
@fromasz56: No ciekawe jak to będzie wyglądało. Dzięki za info, w tygodniu zadzwonię na infolinię. Mam nadzieję, że uda się chociaż OC + kradzież zmieścić się w 1200 rocznie (ok 10 lat i ok. 10k wartości).

EDIT: A mają kalkulator czy jesteś agentem? ;)
@fromasz56: Powiem Ci szczerze że nie wiem bo tak jak pisałem tego nie robiłem ale pewnie tych samych co do OC/AC. Jutro Ci napiszę na priv albo wyślij mi maila to puszczę Ci formularz taki ogólny. Tak jestem agentem :)
@patryksuper9: Allianz ma najlepszy zakres jeśli chodzi o AC na moto i do 15 lat ubezpieczysz go bez problemu. Masz już jakąś historię ubezpieczenia ? Jeśli tak, to ile lat bezszkodowych w oc i ac ?
@patryksuper9: Pracuję w Allianz i wiem, że wiek 15 lat jest granicą do AC.
Jeśli masz 4 lata bezszkodowe w OC, to mogę Ci zaproponować 70 % na OC i 53 % na AC (+ coś extra od siebie).
Jak chcesz więcej info to napisz na priv - dużo robię AC na moto.
Jak jesteś z #wroclaw , to możesz podjechać do mnie do biura.
Ogółem jak wykupisz AC na pojazd