Wpis z mikrobloga

@Jestem_Tutaj: AMDki dają radę tylko jak zestawisz 8 jajowego AMDka z 4 jajowym Intelem w zastosowaniu, które jest w stanie użyć wszystkich 8 jajec. Więc przy wielordzeniowych zastosowaniach jak kogoś nie stać na i7 4790k to nawet nie jest taka głupia opcja, ale rdzeń w rdzeń nie ma #!$%@?. A jednak gry bardziej lecą na szybkości niż ilości rdzeni.
  • Odpowiedz
@Khaine: Zgadzam sięz tobą. AMD trochę wypadło z obiegu. Jak gram to gram w symulatory. Gdzie model lotu zjada jeszcze rdzeń. Do tego FaceTracking i kolejny jest jedzony. 4x to za mało zwłaszcza bez HT. Przede wszystkim ja koduje sobie więc te 8 core jest przyjemne przy php-fpm, mongodb.
  • Odpowiedz
@mGz: Można mieć tylko nadzieję, że Zen trochę nadrobi. Intela raczej w profesjonalnych zastosowaniach nie przebiją, ale biorąc pod uwagę, że procesory dla graczy mają coraz mniejsze znaczenie (jak ktoś ma i7 4790k to chyba z 5-6 lat ma z głowy z procem), to jakiś mocny (mocniejszy tak z 10-15% chociaż od i7 4790k) i relatywnie niedrogi procek byłby strzałem w dychę. Tym bardziej jak DX12 wprowadzi to co ma
  • Odpowiedz