Wpis z mikrobloga

Polska w pigułce: w jednej z podkrakowskich miejscowości jest sobie niebezpieczne skrzyżowanie, szczególnie w nocy. Umieszczono wiec lustro by jadący widzieli czy ktoś sie od dołu nie włącza (tak bowiem przebiega pierwszeństwo). Ktoś jednak mądry uznał, ze to doskonale miejsce na umieszczenie znaków sygnalizujących nazwy miejscowości i skutecznie zasłonił tę część lustra, gdzie widoczne były światła nadjeżdżających aut.

Pozdro.
#niewiemjaktootagowac #polska #krakow i chyba troszkę #heheszki (a przynajmniej do czasu wypadku...)
Pobierz Quinn - Polska w pigułce: w jednej z podkrakowskich miejscowości jest sobie niebezpie...
źródło: comment_PjOEE68uRbHWUGrZfKqhEVfpuBLNBWci.jpg
  • 10
@Quinn: A to nie jest tak, że wszystko było ok dopóki ktoś nie wracał #!$%@? z imprezy i nie wygiął znaku? Z tej perspektywy wydaje się, że jakby naprostować znak, to wszystko by było widać jak należy.
@keyah: jeżdżę tamtędy dość często i jestem przekonany na 99%, że znak pojawił się ostatnio, zresztą jest też względnie prosty w porównaniu do dwóch obok (które widać zdążyły już nieco osiąść). Faktycznie, zwykła zmiana pozycji znaku (a właściwie ustawienia tablic) znacząco by problem rozwiązała.

Generalnie nie mieszkam w tych okolicach, jedynie przejeżdżam, ale chyba sam będę musiał w ichniejszym urzędzie sprawę zgłosić, bo dotychczas jak widać nikt tematu nie ruszył.
@kubica94: to mi powiedz lepiej czy ten znak jest tam od zawsze, bo serio już któraś noc z rzędu wracam i muszę solidnie się nagimnastykować, żeby komuś nie wyskoczyć...
@Quinn: ha już wiem co jest nie tak obczaj że na google street view jest dobra widoczność z tego lustra, a na zdjęciu wydaje się to słupek z lustrem jest odgięty od pionu, jak ci się chce możesz zadzwonić do powiatowego zarządu dróg i t o naprawią, albo samemu odgiąć :D
https://www.google.pl/maps/dir/50.1545254,20.0274745/Biedronka,+Powsta%C5%84c%C3%B3w,+Krak%C3%B3w/@50.1010376,19.9879053,14z/data=!4m10!4m9!1m0!1m5!1m1!1s0x47165aed7edddf99:0xf2783aaffbd63736!2m2!1d19.961303!2d50.092187!3e0!5i1

Można spokojnie 70 jechać, tylko trzeba uważać bo policja czasem stoi w batowicach pod podjazdem pod górę, potem pod