Wpis z mikrobloga

Wybieram się jutro z Poznania do Krakowa. Planuję jechać do Wrocławia a stamtąd autostradą do Krk. Jednak na A4 od czerwca prowadzone są jakieś remonty co skutkuje korkami. Dlatego mam pytanie do Mikrów z okolicy Wrocławia/Katowic/Krakowa, którzy korzystają częściej ode mnie z autostrady - jaka jest najbardziej optymalna trasa z Wro do Krakowa, żeby nie stać na A4? Może jechać prosto z Poznania do Opola i tam wskoczyć na autostradę?

#wroclaw #autostrady #podroze #katowice #pomocy #kiciochpyta (to tak najbardziej związane z tematem)
  • 5
@zeta_: myślę że od 9 do 12 nie powinieneś długo stać na zwężce pomiędzy Katowicami a Mysłowicami. najgorzej jest w godzinach szczytu jak ludzie jada i wracają z pracy. Dalej powinno polecieć ok. A jesli nie chcesz jechać z Katowic a4 to albo na sosnowiec/dąbrowe przez Olkusz albo jaworzno / Trzebinia /Krzeszowice.
@zeta_: Zadzwoń sobie przed wjazdem na A4 na informację drogową GDDKiA - 19 111. Powiedzą Ci jak sytuacja wygląda. Jak będzie źle to możesz spróbować pojechać DK94 do Opola i tam wrócić na A4