Wpis z mikrobloga

@dwa_koty_kastrowane: Nie wątpię. Podziel się bezpośrednio pytaniem, to może ktoś Ci coś podpowie. Chociaż zagęszczenie "wyjadaczy tematu" jest zapewne większe na tym forum. Szczególnie jeśli chodzi o identyfikacje i datowanie poszczególnych modeli.
@muzetas: Nie watpie w to ze sa tam ludzie ktorzy wiedza co mowia lecz rejestracja na nastepnym z kolei forum a potem zakladanie tematu po przebrnieciu szukajki pt. czy ktos juz o to pytal, a tak ci powiedza bylo, uzyj funkcji szukaj... Nie chce mi sie. A wiec-podobaja mi sie starsze ruskie zegarki. Pytanie jaki kupic jako ten pierwszy? Jak z awaryjnoscia i (heh) dokladnoscia mechanicznych zegarkow z zsrr?
@dwa_koty_kastrowane: Według mnie cena/jakość ruskich zegarków- super, choć pewnie dużo osób się nie zgodzi. Ja posiadam w swojej mini kolekcji poljoty, wostoki i pobiedy. Na początek celowałbym w jakiś popularny model. Jeśli kupujesz na allegro to warto podpytać jak chodzi taki zegareczek, czy się późni/spieszy itp. Zawsze lepiej dołożyć parę złotych i kupić zegarek w lepszym stanie, punktualny niż później oddawać do zegarmistrza. Z reguły naprawa/renowacja się nie opłaca (np. jak
@dwa_koty_kastrowane: I uważaj na zegarki z jakimiś specjalnymi symbolami na tarczy, bądź tłoczonymi tarczami itp. Tutaj często zdarzają się samoróbki, jakieś malowania itp. Warto zapytać przed zakupem kogoś opatrzonego czy to oryginał. Jeśli jesteś z większego miasta proponuję w pierwszej kolejności przejść się na targ jakiś rupieci, często można upolować coś w dobrym stanie do 50 zł. Warto też odwiedzić lokalnych zegarmistrzów, często mają coś na półce co się kurzy i