Wpis z mikrobloga

Dzień dobry #wykoptribanclub
Planuje kupic w najbliższy weekend Tribana 520 C1.

Pytanie 1. Na co zwrócić uwagę wybierając dana sztukę w sklepie? Są z tym rowerem jakieś znane problemy które grasują po pojedynczych modelach?
Pytanie 2. Na ile rower stojący na sklepie jest wyregulowany? Czy w Decatlonie wyregulują mi go zaraz po zakupie?
  • 5
Na co zwrócić uwagę wybierając dana sztukę w sklepie?


@slepywidzi: Sprawdź czy kaseta pracuje osiowo (u mnie pływa - będzie wymiana koła), czy łańcuch o nic nie trze (na 90% trze - każ im zrobić, żeby nie tarło), niech sprawdzą ciśnienie w kołach (u mnie były 4 bary w rowerze "gotowym do jazdy"). Ponoć też często szprychy są źle dokręcone, ale u mnie było ok.

Na ile rower stojący na sklepie
@slepywidzi: jesli stoi w sklepie i ma nienapompowane opony - to znaczy ze zrobil juz kilkaset metrow na felgach, pracownicy decathlona nie pompuja opon a ludzie testowo sobie na nich jezdza do oporu

w sumie ta firma chyba najgorzej traktuje dzial rowerowy, takiej olewki od poczatku do konca to w zadnym sklepie dowolnej rzeczy i uslugi jeszcze nie widzialem
@slepywidzi:
Czy owijka nie jest powyciagana, "szybki" od klamkomanetek nie są popękane, ogólnie czy nie jest uszkodzony mechanicznie.
Bo rower w sklepie jest "niczyj' wiec nie trzeba o niego dbać podczas testów

Jak już kupisz to od razu leć zrobić parę kółek w okół sklepu, to wychwyci kilka wad które zrobią raczej od ręki w serwisie.