Wpis z mikrobloga

tl;dr do osób nie w temacie: rano prowadziliśmy dyskusję odnośnie cen kart 4k, które po dzisiejszym dniu (premiera Radeon Fury) powinny stanieć znacznie, a najbardziej w listopadzie, trochę po premierze #fallout4.

Okej, zrobiłem risercz i popytałem się na Redditcie #pcmasterrace oraz Brytyjczyków i już wiem.

1. Black Friday wypada 27 listopada, czyli 16 dni po obecnej oficjalnej dacie premiery Fallout 4 (11.11.) i warto się wstrzymać z kupnem karty do tego dnia.

2. Dowiedziałem się, że oprócz Czarnego Piątku jest też Cyber Monday 30 listopada. Jeszcze lepszy pod tym względem, bo dotyczy wyprzedaży online.

3. Brytyjczycy potwierdzają, że Black Friday i Cyber Monday obowiązują też na terenie UK, mimo że odnoszą się do Amerykańskich świąt. Dlaczego to piszę? Zamawiając na Brytyjskim Ebayu, nie musimy płacić cła. Oszczędność na cle to kilkuset złotych, wszystkie przesyłki, które zamówiłem dotąd z Wysp przyszły dużo szybciej niż ze Stanów (kilka dni z UK, około miesiąca z USA) i tańszy transport.

4. Wychodzi na to, że za kilka miesięcy można będzie kupić Next Gen Killera na ok. 500 dolarów, z wyczesaną kartą, jeśli wiesz jak. Oszczędność ok. 1500 złotych w stosunku do ceny ze sklepu obecnie.

Wołam @maQus, @iwieszOCB, @Zashi, @only, @Invar , @zergqq2, @wycz, @Gotomb

#cebuladeals #fallout #uk #komputery
Rimfire - tl;dr do osób nie w temacie: rano prowadziliśmy dyskusję odnośnie cen kart ...

źródło: comment_NTVOCSUlIWzZ5JAS5akJaIxFAXuP0HUN.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
Zamawiając na Brytyjskim Ebayu, nie musimy płacić cła


@Rimfire: To dotyczy każdego sprzętu? Każdej rzeczy zamawianej na brytyjskim Ebayu? Łapią się pod to inne sklepy?
  • Odpowiedz
@Zashi: Brytyjskie sklepy mają swoje profile na Ebayu. Ja kupowałem wielokrotnie sprzęt z profilu co miał tysiące pozytywów, bo to był sklep, który miał dodatkowo taką opcję. Dowolną rzecz, którą sprowadzisz wewnątrz UE prześlą Ci bez potrzeby płacenia cła, o ile się orientuję. Ani razu jeszcze nie płaciłem cła po zamówieniu z UK. Z USA dwukrotnie, i to słono.
  • Odpowiedz
@Zashi: @Rimfire: to nie jest kwestia "brytyjskiego ebaya", tylko tego, skąd towar jest wysyłany. Wewnątrz Unii nie ma cła, więc jak wysyłka jest z Niemiec, UK, Hiszpanii etc. to płacisz tylko to, co jest napisane na stronie sklepu/ebayu/cokolwiek.

Na wypoku jest dużo mirków z UK. Pewnie któryś będzie na początku grudnia leciał do PL, to może wam przewieźć paczkę i wysłać dopiero z PL, to w ogóle wyjdzie
  • Odpowiedz
@m_bielawski: wiem, tyle że na Ebayu najłatwiej kupować sprzęt z UK i bezpiecznie.

A ile kosztuje taka przesyłka z UK?


@Zashi: Różnie. Niektóre 15 funtów, inne 35 funtów. Z zależności od tego jaką opcję wysyłki wolisz i jak duży towar zamówiłeś. Możesz w konkretnym sklepie poprosić, żeby Ci złożyli PC-ta z konkretnych komponentów, i wystawili, żebyś kupił jako jeden przedmiot i płacił za przesyłkę raz.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Cumplu zawołasz jak będziesz miał więcej info o tym killerze? Bo sam myślę o upgrade, ale cena dolara robi swoje. Albo zrób jakiś tag/grupę, wtedy nie będziesz musiał ręcznie wołać.
  • Odpowiedz
chce być zawoławszy jeśli można :) najpierw zrobię tam konto. Mam nadzieję, że to prosta sprawa.


@quivellen: Ofkors. Bardzo prosta.

@MrDarkenRahl: jasne, w następnym wpisie zawołam zainteresowanych i tam możemy dorobić jakiegoś taga, żeby nie było potrzeby spamlisty do wołania.
  • Odpowiedz
@Rimfire: w Black Friday lub cyber monday zapomnij o ebayu, zadnych ciekawych ofert tam nie bedzie, jezeli chcesz kupic tania elektronikę to tylko currys lub argos, musisz sie oczywiscie zameldować na stronie punktualnie o 6 rano gdy zacznie sie promocja, o godzinie 6.10 wszystkie strony z promocjami beda przeciążone i nie kupisz juz nic, a jezeli jestes dodatkowo w Polsce to w 10 minut mozesz nie zdążyć nawet zrobic checkout
  • Odpowiedz