Wpis z mikrobloga

O tym ze tematem jednego z najpopularniejszych w Rosji talk-show maja byc stosunki z Poslką wiedziałem już od kilku dni bo program nagrano jakis czas temu. Ogladałem inne programy i prowadzący wywadał sie lepszy od tego z innego programu tego typu jaki niedawno ogladałem.
Niestety zawiodłem się. Prowadzący przez cały program zwłaszcza gdy ktoś mówił coś bez atakowania Polski wcinał sie do dyskusji i zjadliwe ironizował. Powiedziałbym że jego zachowanie to taka inteligntna forma obrażania Polski i Polaków. No wiecie jak chcecie komuś dogryźc bez pisania "ty debilu" to ten prowadzacy jest doskonałym tego przykładem jak to robić.
Oczywscie ktoś może powiedziec że dziennikarz czasem ma prawo prowokowac w ten sposób do dyskusji. Ok tylko dlaczego jest złośliwe ironizowanie w kierunku Polski miało miejsce z 20 razy a w stosunku do storny rosyjskiej tylko raz i nie dotyczy dotyczy historii a ona była głównym tematem programu.

https://www.youtube.com/watch?v=5G7bM13vJKk

Przykładowo mowi ze rozumie Polaków bo ich kraj od wieków uczstniczył w wojnach z Rosja i zawsze przegrywał. Na głos że nie zawsze macha lekceważąco rekę i mówi że praktycznie zawsze.
I dalej mówi to co jest kwitensecnja rosyjskosci: ironizuzje na temat Polaków i Ukrianców (ton głosu jest wymowny) wysmiweając ich pogląd bo oni uważali że armia rosyjska powinna wejśc na ich ziemie zniszczyć Niemców stracic pół miliona żołnierzy a potem sobie pójść. Twierdzi że tak w tym świecie sie nie zdarza. Czyli wprost mówi że oni uważaja że Polska to łuo jaki im sie należał
- No jakos USA nie okupowało zachodniej Europy po jej wyzwoleniu (poza krajami nazistowskimi).

1:01:30 Polak mówi o nie zdradzaniu sojuszników przez Polaków. Jakaś kobieta (pomimo tego i tak uważam że to jedna z lepszych osób w tym programie) mówi że przecięz AK występowało przeciwko Armi Czerownej. Czaicie? AK zdradziło ZSRR. Oczywiście prowadzacy wtraca swoje trzy grosze mimika jak zwykle przesmiewcza.
56:30 Polak mówi o niezrozumieniu bo w Polsce nie krytykuje sie samego oswobodzenia od Niemców - prowadzacy wcina sie "oprócz waszego ministra"
Polak "nasz minister tez niczego takiego nie powiedział i mówi że to było wobec wypowiedzi ze storny rosyjskiej że Ukriancy nie mieli niczego wspolnego z II wojna siwatowa (w rozumieniu walce z Niemcami - zastosował dwa skóty myslowe)
Prowadzący mówi że niczego takiego nie było. Było - nawet Putin podwazył wkład Ukraińców w pokonanie III Rzeszy mówiąc że bez nich tez ZSRR wojnę wygrałoby link. Przypominam że przeciwko Niemcom walczyło kilka milionów Ukraińców (wiecej niż Polaków).

54:12 Cyniczny prowadzacy twierdzi że Polacy maja pretensje o 1945 a sami w 1612 weszli do Rosji. Czyli o co te pretensje Polacy? (ten motyw poajiwa sie kilka razy w programie)
I ciagle sie to powtarza że Rosjanie uważają że tak samo powinno sie odczuwac zdarzenia z przed lat kórych świadokowie i ofiary żyja z przeszloscia z przed setek lat.
48:30 Gośc mówi - krytykowali Stalina a zapomnieli że Polska dzięki niemu powiekszył swoje terytorium o 25%.
Prowadzący ze złośliwym usmieszkiem "no my nie zapomnielismy, my doskonale pamietamy Polska zapomniała"


46:00 Zrównanie układu (po raz drugi wczensiej nie pamietam w ktorym momencie) o niestosowaniu przemocy pomiedzy Polska i Niemcami z paktem Ribbentrop Mołotow. Na słowa Rosjanina (drugi od góry w lewym rzadzie - chyba najbardziej propolski kilka razy widac że sie denerwuje gdy ktos atakuje Polske) ze polski układ był bez tajnych protokołów . Wkracza prowadzocy i mowi "nie nie nie, Polska przyrosła terytorialnie? Przyrosla wiec nie można mówić że bez sekretnych protokołów"
I tak to własnie manipulacja poszła (choć ten propolski Rosjanin po raz kolejny w tle mowi że bez tajnych protokołów).
Jak znajde to zamieszcze grafike jaka Rosjanie rozpowszechniajaw tym temacie przeciwko Polsce aby siebie wybielac.

---------------------
W 42 jest krytyka Rosji za to ze przez lata zaniedbano budowe wpływów w Polsce za pomoca fudnowania studiów dla Polaków tak jak to było w czasie ZSRR.
Fragment ten dedykuje tym którzy lamentują na temat ściągania ukraińskich studnetów do Polski nie widząc korzyści a tylko wydatki.
Od siebie dodam że słynny nabytek serwisu Sputnik ktory pisze prorosyjskie teksty studiował w Moskwie. Kolejny dziennikarz z tego kregu też się takim epizodem chwali. Jak widąc fundowanie stypendiów jest skuteczne Rosjanie dobrze kombinują tylko mówią że kasy brakuje na to.
Potem ktos i u Rosjan mówi że to sie nie sprawdza ale chyba nie zna przykładów o których napisałem wyżej.
--------------
33:50 prowadzący mówi że polscy towarzysze wojuja na Ukrainie a Polska przekazuje posowiecki sprzet wojskowy. Dowodów oczywiscie nie pokazał. Myslałem ze o tym sprzecie to pisza tylko na rosyjskich protalach w komentarzach ale jak widac jest to i głownym nurcie.

Od 21:00 jest ciekawy watek ( z przerwami na inne ale wprowadzenie jest kobiety i facet po niej wprost mówi) w ktorym mwoia że Polacy tak naprawde maja takie same zamiary imperialne jak Rosja i do tego wykorzystują UE którą namówili na projekt partnerstwo Wschodnie. To akurat po czesci prawda.

Jest też moment gdy ktoś przywołuje słowa Dmowskiego o odnoszeniu do Rosji i widzac jak polonofob Bondarenko (pisałem o nim kilka razy) piszący o Polakach idiotach i zbrodniarzach bije w tym momencie brawo a uśmiech wykrzywia jego twarz coraz bardziej zneichecam sie do narodowców bo widze jakie inndywidua sie ciesza z ich idei.

Ktos zna jezyk moze obejrzeć całośc wypunktowałem tylko to z drugiej czesci programu a zjadliwości wobec Polski jakie serwuje prowadzacy jest masa w tym sugestie ze złe stosunki to efekt kompleksów Polaków wobec Rosjan.
W komentarzach pod filmem jest za to bardzo wychwalany. Wiele komentarzy jest antyposlkich obrazliwych wrecz ksenofobicznych. Kto chce może tłumaczyc przez translator.
Miałem napisac że każdy wpis z plusami jest atakiem na Polaków ale widze jeden ktory ma 4 lajki ktory wskazuje na to że Polak mówiac że Rosjanie mówia tylko 50 % prawdy ma racje bo przez to nie można sie porozumiec i ze Rosjanie powinni szanować opinie sąsiadów. Ale sadza po filmikach jakie lajkował ten co to napisał to Ukrianiec czyli nie liczy sie;)

Szkoda że Rosjanie robia takie programy bo przy takiej moderacji tylko nakrecaja spirale nienawisci wobec Polaków.
Oglądam 3 tego typu rosyjskie talk show i we wsyzsktich jest pdoobne zachowanie prowadzacych, czasem wrecz krzyki wobec gości. Do tego niekiedy krzyki z widowni.
Dla porównania znam dwa takie programy ukrianskie i profesjonalizm prowadzacych dużo wyższy. Są moderatorami starającymi sie bezstronnie prowadzić dyskusję bez faworyzowania ktorejs ze stron.
Po obejrzeniu kilku rosyjskich takk show można sie przeprosić z Lisem albo Pospieszalskim.

A tak w ogóle to ta dyskusja o historii jako problemie w stosunkach poslko ukrianskich jest bez sensu bo prziecez 95% problemów wynika z róznic w obecnej polityce a nie historii. Poza ta kobieta ktora powiediazła że stosunki z Polska za Tuska bardzo sie poprawiły nikt chyba nie zwrócił na to uwagi mieląc bezproduktywnie zdarzenia historyczne z przed setek lat których w Polsce w odniesieniu do Rosjan prawie nikt nie podnosi a oni ciagle o tym gadaja myslac że to głowna przyczyna nieporozumień. Rosjanie o 1612 czesciej mówi niż u nas o rozbiorach ktore były prawie 200 lat później. jednoczesnie oni nam zarzucają że żyjemy przeszloscia.

#rosja #ukraina
  • 27
@szurszur:

Przypominam że przeciwko Niemcom walczyło kilka milionów Ukrainców (wiecej niż Polaków).


Więcej to chyba w Armii Czerwonej i to pewnie tylko ukraińskiego pochodzenia, nieuświadomionych politycznie.

A za resztę analizy plus.
@mlodosc: Czy wszyscy Polacy byli ochotnikami i czy wszyscy Ukriancy byli przymusowo wcieleni? Niemcy mordowali na Ukrianie podobnie jak w Polsce myslisz że nienawisc hodowana na krzywdzie nie pchała ludzi do checi odwetu?
znam dwa takie programy ukrianskie i profesjonalizm prowadzacych dużo wyższy

można sie przeprosić z Lisem

@szurszur: to mogłeś napisać na początku, żeby było wiadomo z kim ma się do czynienia

Szkoda że Rosjanie robia takie programy bo przy takiej moderacji tylko nakrecaja spirale nienawisci wobec Polaków.


A co, może polskojęzyczne stacje nie robią tego samego wobec Rosjan? Nie nazywa się ich terrorystami, separatystami, wrogami Polski itd?
@weco: Pokaz mi program gdzie polski prowadzacy jest tak zjadliwy w stosunku do Rosjan. Chodzi mi o ton i mimikę a nie tylko tręsc.

Nie nazywa się ich terrorystami, separatystami itd? Wrogami Polski?


@weco: Ale to prawda wiec o co ten bul dupy?
Ale to prawda wiec o co ten bul dupy?


@szurszur: Hahahah #!$%@?łeś ścianę tekstu o jakiejś ruskiej audycji, mało co się nie zesrałeś i to ja mam ból dupy :DDD
to mogłeś napisać na początku, żeby było wiadomo z kim ma się do czynienia


@weco: I mamy tu kolejnego manipulatora ktory cos usiluje sugerowac w żenujkacy sposób obcinajac czesc mojej wypowiediz w której dla rownowagi obok Lisa umiescilem prowadzacego wiązanego z PiS.
Czy Wy prorosyjscy manipulacje macie we krwi?
@weco: Ja przynajmniej poparłem swoje twierdzenia przyklaldami Ty poza buldupnym stwierdzeniem niczego póki co nie zaprezentowałes. Jeśli wiec chcesz bezproduktywnie trolowac to rób sobie własny temat do tego.
I mamy tu kolejnego manipulatora ktory cos usiluje sugerowac w żenujkacy sposób obcinajac czesc mojej wypowiediz w której dla rownowagi obok Lisa umiescilem prowadzacego wiązanego z PiS.

Czy Wy prorosyjscy manipulacje macie we krwi?


@szurszur: #!$%@? próba odbicia piłeczki :)
o co ten bul dupy

mamy tu kolejnego manipulatora

manipulacje macie we krwi

poza buldupnym stwierdzeniem niczego póki co nie zaprezentowałes

chcesz bezproduktywnie trolowac

Standardowa ucieczka gdy sie nie ma argumentów i odwagi aby prowadzić merytoryczna dyskusje.


@szurszur: Masz rację, skończyły mi się argumenty po tych zabójczych ciosach

Ogólnie to nie odpisuję banderowcom bo tak to się właśnie kończy, tutaj zlitowałem się bo pewnie spędziłeś z tydzień pisząc tę 'analizę'. Piszesz
@weco: No i dalej nie uzywasz argmentów tylko lejesz wodę widac nalezysz do tych mniej bystrych prorosyjskich aktywistów kórzy maja za zadanie wszczynac kłotnie. Prosiłem żebys wskazał mi znany polski program w ktorym prowadzacy takim tonem i w taki sposob torpeduje niemal każda nianapastliwa wobec polski wypowiedz gosci w studiu tak jak to ma miejsce w linkowanym mateirale filmowym?
Nie jestes w stanie tego zrobić ale dato nie potwarzaj zarzutów z
@szurszur: SS galizien walczyło przeciw Niemcom? Ukraińcy potrafili podczas wojny mordować niemowlęta i bezbronnych chłopów, co ruszyli do walki to Rosjanie ich niszczyli, nawet Hitler wiedział że nadają się tylko do torturowania ludzi toteż cały personel SS obozów pracy był ukraiński.
@YodaMonster: A gdzie ja cos takiego napisalem? Oczywiscie ze byli Ukriancy po niemieckiej stronie ale było ich mniej niż Polaków w Wehrmachcie i innych formacjach. oczywiscie mało kto o tym wie bo to wsytdliwy temat.
Kiedys czytałem w Inne Oblicza Historii wydwiad z Polakiem ochotniekiem na niemieckije służbie. Cieszyli sie że dostawali karnety do burdeli gdzie ruchali przymuszane do tej pracy Polki.
@szurszur: > Dowódca Jednostki i przy tym Untersturmführer Józef Paweł Radomski-Bronowicki
Radomski - wcale nie jest to nazwisko żyda Polskiego... Trochę tak jak powiedzieć że Goldbaum to Niemiec. Piotrowicz nie brzmi też na Polskie, nie mam dokładnych informacji ale wciąż mylisz żydów polskiego pochodzenia z Polakami. Bartman też współpracował z Niemcami, jednak nie jest to Polak.

Edit: Doczytałem że to całe Waffen SS miało powstać ale nie powstało...