Wpis z mikrobloga

W sumie od zawsze hejtowałem #pkin – w nienawiści do czerwonych wychowany – dawniej bym wyburzał, ale dziś jestem skłonny przyznać, że na tle obecnej i przyszłej, nowoczesnej architektury, zaczyna wyglądać epicko. Jeszcze żeby go tak ciemnym marmurem (?) na zewnątrz #!$%@?ć, to już w ogóle byłoby cudo. ()


#polskawruinie #architektura #rozkminy #niepopularnaopinia
Katzenpanik - W sumie od zawsze hejtowałem #pkin – w nienawiści do czerwonych wychowa...

źródło: comment_sOQzc6M7k9QgIrYMJGZwZCE0IWjTHP0w.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
Na takich fotkach wyglada dobrze, ale w realu wygląda jak brudas.. Jeszcze to różowe podświetlenie wieczorne, lipa jakaś
  • Odpowiedz
@Katzenpanik: ostatnio widziałem nagranie, jak ludzie w NY czyścili elewację budynków przy ruchliwych ulicach. Okazało się, że remont nie jest potrzebny, bo ilość sadzy na elewacji wyglądała tak, jakby budynek miał zaraz się rozpaść ze starości. A pod sadzą ładny kolor, zdrowy budynek :) Poczekajmy więc jeszcze kilka lat, a PKiN sam się "oczerni" ;)
  • Odpowiedz
Co nie zmienia faktu, że Warszawa jest jedną z najbrzydszych stolic Europy.


@Katzenpanik: jeżeli rywalizujemy z Europą zachodnią to nie ma startu. Natomiast na tle stolic byłych demoludów już tak źle nie jest.
  • Odpowiedz
@moczy_morda: Hehe, w Krakowie takie ciśnieniowe czyszczenie elewacji by nie przeszło, bo wszystko by się rozsypało w #!$%@?. Na wielu muszą już siatki montować, bo tynk się sypie razem z cegłami. :]
  • Odpowiedz
@jurny_juhas, @moczy_morda: Problem z elewacją PKiN jest taki, że w większości jest ona wykonana nie z kamienia, lecz ze spieków ceramicznych w kolorze piaskowca (wyprodukowanych zresztą w fabryce na Uralu).

Nie posiadam informacji, czy ten materiał w ogóle nadaje się do czyszczenia, czy konieczna będzie wymiana. Jeśli to drugie, to koszt byłby niebotyczny.
  • Odpowiedz
Nie posiadam informacji, czy ten materiał w ogóle nadaje się do czyszczenia, czy konieczna będzie wymiana. Jeśli to drugie, to koszt byłby niebotyczny.


@BielyVlk: Nie jestem specjalistą, więc napiszę, że się nadaja, tylko koszt takie czyszczenia byłby zapewne niebotyczny... ;)

Warszawa nie ma na remont sfajczonego mostu i reszta Polski musiała dołożyć połowę HGW. :]
  • Odpowiedz
@Hoff: Nie musisz mi takich rzeczy pisać, bo równie oczywiste jest to, że nawet w Rzymie i w Paryżu znajdziesz jakieś nieciekawie wyglądające zakątki... Ale Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś – jeszcze jeszcze. O Ukrainie szkoda wspominać, a np. Rumunia z tym, co #!$%@?ł Ceauşescu, jest chyba światowym muzeum skrajności. Podobnie Turcja. Ale trzymajmy się UE...
  • Odpowiedz