Wpis z mikrobloga

@jobprofi: kit, że tam mają autostrady od 20 lat i już zapłacili za nie firmom które u nas wyłożyły kupe kasy żeby teraz ją z tych naszych autostrad ściągnąć. Problem jest w umowie o współpracy między państwem a przedsiębiorstwami i kasą której nie wyłożono z budżetu tylko pozwolono ją ściągać z użytkowników przez x lat.
@konstruktywny_krytyk: Autostrady mają tanie, ale opłaty za używanie samochodu, już nie koniecznie.
Za ubezpieczenie za miesiąc, płacisz tyle co w Polsce za rok( wiem, zarabiają więcej, ale nie 12 razy więcej). Przegląd jest bardzo dokładny, i najmniejsza usterka wyklucza cię z ruchu, a ceny napraw są kosmiczne.
Kolejna rzecz, to parkingi. Darmowy parking to naprawdę rzadkość. I masz prawo stać tam max 90 min. Parkingi płatne, 2.8 chf za godz. i
@reflex1: Wymieniłeś same zalety :)
Samochód jest bardzo obciążającym środkiem transportu. Mnie nie dziwi, że się szwajcarzy nawzajem zniechęcają do używania go. Z tego co wiem kolej rekompensuje niedostatki. Dobrze mówię?
@tony_soprano: @reflex1: @MPTW: Dokładnie tak jest, ale pomijając już samą Szwajcarię. Chyba zgodzicie się, że przez niekorzystne umowy użytkownicy autostrad płacą sporą kasę za użytkowanie jak na polskie realia, zarobki. Ekonomiczna jazda oszczędnym samochodem na tym odcinku będzie tańsza niż sama opłata za autostradę.
@soma115: Podobno daje mniej. Ale to tylko info od ludzi posiadających tą kartę. Ja tego nigdy nie weryfikowałem. Wejdz sobie na ich stronę i popatrz, bo ja mało jeżdżę pociągami, a jak juz, to kupuje kartę dzienną, albo mam już opłacony bilet przez moje związki zawodowe. Strona to