Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem okazję posłuchać opowieści starszej pani na temat Ukrainy i band banderowców. Wiele czytałem i słyszałem o torturach ale jakoś wydawało się to zawsze nieco abstrakcyjne z perspektywy historii dopiero przekaz tej kobiety urodzonej w okolicach przedwojennego Lwowa uświadomił mi jak polska historia jest poniewierana. Kobieta ta pochodziła z religijnej rodziny i co niedziele chodziła z ojcem do kościoła. Pewnego razu gdy wychodzili z mszy pod kościołem czekała banda banderowców którzy oderwali ją od ojca i sprawdzili czy ma cycki na jej szczęście była młoda i jeszcze nie miała i usłyszała że jak urosną to jej obetną puścili ją wolno natomiast pecha miała następna jak się okazało koleżanka tej kobiety banderowcy złapali ją bo była tylko z młodszymi bracmi i na oczach wszystkich i braci obcieli jej cycki. Kobieta ta opowiadała to o wiele barwniej niż ja kwiecistym językiem kiedy opowiadała o tej 12 latce głos jej się lekko łamał ale nie płakała a ja miałem takiego #!$%@? że oszczędziłem juz opowiadania biedaczce o wyczynach komorowskiego i gloryfikacji bandery #historia #bandera #komorowski #ukraina #cycki
  • 35
  • Odpowiedz
@Elitek: No super rozrywka pojechać sobie pod kościół (znaczy w dzień i na dodatek niedziela) i na oczach ludzi cycki ucinać. No pięciolatek by się połapał, że coś w tej historii nie trybi. Ważne, że jest UPA więc to musi być prawda.
  • Odpowiedz
@lukasus: W tamte wakacje ścinaliśmy takiej starszej pani drzewo (trochę #!$%@? się z tym było bo jesion rósł metr od domu). Opowiadała nam różne rzeczy w czasie przerw że np jako nastolatka jeździła w rajdach motocyklowych itp. ale jedna opowieść była z czasów jej dzieciństwa a mieszkała ona gdzieś za Przemyślem bodajże. Mówiła że na 2 brzeg rzeki pływali z mieszkańcami łodzią i normalnie pozabijani ludzie unosili się na wodzie,
  • Odpowiedz
  • 0
@lukasus: po 1. To znaczy ze my odpowiadamy za to co nosi Poroszenko?
Po 2. Czy masz jakakolwiek wiedzę o tym jaki pogląd na UPA mają Ukraińcy i czy są w ogóle świadomi ich zbrodni?
  • Odpowiedz
@lukasus: Zgadzam się z tym co napisałeś, ale w obecnej sytuacji geopolitycznej Rosja powinna być traktowana jako wróg nr1. Nikt nikomu nie każe Ukraińców lubić ale w obliczu wiekszego zagrożenia warto byłoby powściągnąć wzajemne animozje i nastawić się na jakąś współpracę. Poza tym rzeź wołyńska, UPA to było pokłosie dzielenia przez Rosję, podsycanie wzajemnych animozji. W czasach PRL o Katyniu nie wspominało się w polskich szkolach. W tym czasie na
  • Odpowiedz