Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem okazję posłuchać opowieści starszej pani na temat Ukrainy i band banderowców. Wiele czytałem i słyszałem o torturach ale jakoś wydawało się to zawsze nieco abstrakcyjne z perspektywy historii dopiero przekaz tej kobiety urodzonej w okolicach przedwojennego Lwowa uświadomił mi jak polska historia jest poniewierana. Kobieta ta pochodziła z religijnej rodziny i co niedziele chodziła z ojcem do kościoła. Pewnego razu gdy wychodzili z mszy pod kościołem czekała banda banderowców którzy oderwali ją od ojca i sprawdzili czy ma cycki na jej szczęście była młoda i jeszcze nie miała i usłyszała że jak urosną to jej obetną puścili ją wolno natomiast pecha miała następna jak się okazało koleżanka tej kobiety banderowcy złapali ją bo była tylko z młodszymi bracmi i na oczach wszystkich i braci obcieli jej cycki. Kobieta ta opowiadała to o wiele barwniej niż ja kwiecistym językiem kiedy opowiadała o tej 12 latce głos jej się lekko łamał ale nie płakała a ja miałem takiego #!$%@? że oszczędziłem juz opowiadania biedaczce o wyczynach komorowskiego i gloryfikacji bandery #historia #bandera #komorowski #ukraina #cycki
  • 35
  • Odpowiedz
Potwierdzam, babcia mojej dziewczyny opowiadała podobne historie - z tym ze udało jej się schować pod lozkiem
  • Odpowiedz
@Vladimir_Smirnoff: E, tam Mirku. Don może sobie popierać banderowców, w końcu ukraina ile istnieje? Dajmy na to 100 lat. a Polska? Od ponad tysiąca. My mamy swoją historię, swoją tradycję, swoich bohaterów narodowych. A oni? USA USA USA UE UE UE i myślą, że są zajebiści, bo kiedyś byli w sajuzu i osrywają FR.

  • Odpowiedz
@lukasus: Poza Niemcami niemal wszędzie sie mniej lub bardziej otwarcie czci tych ktorzy zabjali Polaków.
Jednak czczenie NKWD-zistów na Białorusi czy Rosji nie wywołuje masowo takich reakcji jak Twoja. A przeicez sa politycy ktorzy nawołuja do budowania sojuszu z Białorusia. I nie przeszkadza im że znowu postaiwono tam popiersie Dizerżyńskiego.

Nie wiem czy wiesz ale na Białorusi powstawały programy krytykujace rehabilitacje w Polsce Zolnierzy Wykletych ktorzy dopuszczali sie mordów na
  • Odpowiedz
@szurszur: Zapewne mówisz o Ogniu. Wiesz zapewne o tym że fabrykowano masę dowodów na zbrodniczą działalność podziemia. Taka była linia programowa państwa. Co do Ognia to za dużo jednak kontrowersji wokół tej postaci i pomnika dostać nie powinna. Jest wielu żołnierzy bez kontrowersyjnej biografii którym można by z czystym sumieniem je postawić. Aha i jeszcze jedno. Żadne kierownictwo Polskich oddziałów nie wydawało rozkazów mordowania ludności cywilnej. Ogień jak i większość
  • Odpowiedz
@ediz4: Tak, druga czesc to o Ogniu.
O tym ze sa róznice pomiedzy UPA i samowolnymi ekscesami częsci Wykletych to oczywiscie wiem. Jednak pomijajac róznice skali to rodziny ofiar czuja sie podobnie. Bo nie chodzi tylko o ogolne czczenie postakówców gdzie te wstydliwe watki możnaby pominac ale faktyczna rehabilitacje tych którzy mieli swoje za uszami.
Osobiscie uważam że stawianie sprawy radyklanie jak to niektorzy robia - niech przepraszaja i usuwaja
  • Odpowiedz
Osobiscie uważam że stawianie sprawy radyklanie jak to niektorzy robia - niech przepraszaja i usuwaja pomniki i zapominaja io UPA jest nierealne i bez szans na powodzenie


@szurszur: No dobrze ale ściskanie dłoni i nie robienie niczego gdy z morderców własnych rodaków robi się bohaterów też nie jest. I do tego nie żadne mocarstwo od którego jesteśmy uzależnieni ale kraj który chce czegoś od nas. Jaki kraj na takie coś
  • Odpowiedz
Każdy Ukrainiec ma w domu banderowca. Ci którzy nie mieli zostali zabici przez bandere. Smutna prawda przyjaźni miedzy pl ukr.
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie jest prawda ze całkiem nic nie robiono. Komorowski negatywnie odniosł sie do tej uchwaly i na Ukrianie tez temat urażenia Polaków drążono dośc mocno. Pojawiły sie deklaracje uscislenia tresci aby uspokoic Polaków.
Teraz Duda nie spotykajac sie z Poroszenka ( moim zdaniem dobra zagrywka) też zasygnalizował problem.
Nie sa od nas uzależnieni od ponad roku Niemcy przejeli sprawy Ukriany dlatego powinismy wplywac na UE aby te sprawy Ukriancom
  • Odpowiedz
@szurszur: Ja sądze że sprawa z Komorowskim była efektem głupiej polityki zagranicznej wobec Ukrainy. Mam nadzieję że nowy prezydent będzie ją lepiej prowadził wraz z od jesieni nowym ministrem spraw zagranicznych
  • Odpowiedz