Wpis z mikrobloga

Mirki szukam pracy na wakacje, najbardziej bym chciał pojechać do Niemiec, z koleżanką. Wysłałem już parę zgłoszeń z CV, póki co nikt nie odpisał.
- chciałbym pojechać na mniej więcej miesiąc, cały lipiec
- ja ledwo od biedy znam trochę niemieckiego, koleżanka chyba w ogóle, czyli praca z niewymaganą znajomością języka
- ja nigdy nie pracowałem, więc praca bez wymaganego doświadczenia
- jesteśmy studentami
Może ktoś ma tutaj do dania pracę, albo wie gdzie szukać, przejrzałem parę stron, są te dedykowane pracy w Niemczech, ale jak tak patrzę to w większości tych ogłoszeń każą się zgłaszać pod jednego maila.
Jak myślicie da radę jeszcze coś znaleźć czy za późno już? Czy może sytuacja jak w załączonym filmiku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 13
Zawsze jest praca przy szparagach i na szklarniach. No i w przetworniach ryb, ale tam to twardym trzeba być ;) Z tymże przy sledziach nawet fajnie można zarobić.
@BloodDeath94: Za pracę niewymagającą języka i doświadczenia nie dostaniesz za wiele. Nie opłaca się jechać na miesiąc, bo jak odliczysz koszty dojazdu, jedzenie i jakiś pokój, to Ci nic nie zostanie, albo zostanie tyle samo, ile byś w Polsce zarobił w studenckiej pracy.
@franaa: najwięcej widzę ogłoszeń o truskawkach, ale wysyłałem już kilka maili, większość chyba pod ten sam adres i narazie nikt nie odpisywał, zastanawiam się czy teraz jeszcze te ogłoszenia będą się pojawiać czy już co miało się pojawić to się pojawiło i za późno już z szukaniem. Tak jak pisałem nie pracowałem i nie wiem jak to wygląda też z szukaniem pracy.

@darck: @trollik: nie oczekuję kokosów, w wielu
@trollik: z tego co czytałem płaca minimalna stawka za godzinę wynosi 8,5 euro, jeżeli by pracować 8 godzin, dostawać mniej bo 7 euro, i pracować 5 dni w tygodniu to już wychodzi 1120 euro za miesiąc, nie wiem jak wygląda tam kwestia podatków itd ale mam nadzieję, że co najmniej połowę zarobionych pieniędzy uda się przywieźć.
Ponadto z tego co czytałem w większości miejsc praca jest 6 dni w tygodniu i
@BloodDeath94: Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, więc nie będę zaprzeczać z tymi zarobkami. Wiem jedynie, że wielu Polaków myśli, że jak przyjedzie do Niemiec, to od razu przywiezie do Polski nie wiadomo ile pieniędzy, a rzeczywistość wygląda niestety inaczej. W latach 90, taki miesięczny wyjazd się opłacał, teraz po odliczeniu wszystkich kosztów, nie zostaje zbyt wiele.
@BloodDeath94: 5,5eur przy 160h miesięcznie to 880eur brutto, czyli 700eur netto. Choć możliwe, że pracownikom sezonowym dają więcej godzin i może podatek trochę niższy, bo zdaje się, że nie trzeba opłacać ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli mieszkanie jest za darmo, to może ok, ale jeśli nie, to z 200eur minimalnie za pokój trzeba płacić.