Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś powiedzieć jak politycy mogą być aż takimi obludnikami, że teraz wszyscy pieją jak to Palikot chce ,,zlamać prawo" a Polska to ,,państwo prawa" ale jak te dwulicowe szmaty mają w sejmie nielegalną palarnię o której każdy wie i nawet w jakiejś gazecie jak pokazywali plan budynków sejmu to ją zaznaczyli i to już jest ok. Jest zakaz palenia papierosów, ale oni mogą je palić, bo ONI palą.

Usunę każdy komentarz odnoszący się do samego palenia trawy w sejmie, bo nie o tym piszę, a o tej obludzie i hipokryzji oburzonych, którzy już powiadomili prokuraturę o zamiarze popelnienia przestępstwa.
  • 20
@Ryu: Ale czemu tak wlasciwie się dziwić? Palikot jak zapali zrobi się burda, zabiora immunitet i będzie kara, albo powiedzą, że ma Immunitet i to oleją. Sprawiedliwość istnieje dla każdego oprócz nich. Oni od lat są bezkarni.
@DuPont: Po wczorajszej wizycie w Faktach po Faktach myślalem, że zmienią zdanie, ale decyzja miala zapaść dzisiaj rano, a przed chwilą slyszalem w radiu Biedronia mówiącego, że wszystko będzie tak jak bylo powiedziane.
@Ryu: Politycy zawsze zasłaniają się prawem. Nigdy nie mają jaj, żeby w sytuacji niesprawiedliwej czy kuriozalnej szybko to prawo zmienić, intensywną pracą i rozporządzeniem/ustawą.

Zapominają, że prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa.

Zapominają, że prawo jest dla ludzi, a nie dla korporacji. Przykład z ACTA, osobiście nie wiem jakie będą konsekwencje, ale żeby przez tyle miesięcy ten ważny dokument nie był dostępny po polsku i nie zostaje nawet
@clock:

Ale czemu tak wlasciwie się dziwić?


Ja się dziwię tylko jednemu. Dlaczego nikt im tego wprost nie powie! Dlaczego nikt im tego nie wytknie? Jak teraz sluchalem tej Kopaczowej z tym jej świętym oburzeniem to nie wiedzialem czy mam się śmiać, czy plakać.
@Ryu: ale to nie tylko Ciebie irytuje. Mnie też irytuje samowola ich, ale co my we 2 możemy zrobić? Iść pod sejm jak 5 wykopowiczów? I siedzieć na murku ?
@clock: Już próbowałem podziałać z dwiema grupami, ale jakoś prace zamarły. Sam nie jestem w stanie zrobić tego bo nie jestem informatykiem, ale jestem gotowy zapłacić za przygotowanie takiej strony. Kokosy to nie będą, ale jak ktoś chce się zainteresować to zawsze fajne będzie miał portfolio:

Jak ja widzę taką stronkę?

Cele strony o politykach

1. Zrobić pierwszą w Polsce bazę danych, z opisami wszystkich polityków, także radnych.

2. Wspierać państwo
@GeraltRedhammer:

Dobra dobra, ale co to nam da?

Poza tym pomysł ciekawy, ale zauważ że wielką grupą wyborców są też ludzie starsi którzy nie wiedzą co to Internet. Ja bym promował akcje informacyjne ulotki etc w powyższej formie jaką opisałes. A co do strony to pamiętaj, że wchodzi ACTA i mogą nam ją szybko zamknąć ;)
@clock: Cudów nie ma. Od razu świata się nie zmieni, ale takie miejsce podniesie świadomość wyborców. Każdy będzie mógł sprawdzić kto się wywiązał z obietnic a kto nie. Jakie są jego poglądy? W dziedzinie demokracji wzorem są dla mnie rozwiązania Szwajcarskie. Być może właśnie taka stroną wychowa przyszłych demokratów, którzy zmienią Polskę?

Docelowo chciałbym też, żeby powstała akcja projekty społeczeństwa, czyli rozwiązana popierane i przez lewą i przez prawą stronę i