Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Wrzucam swoją wersję. Moje założenia:

a) Im mniej tekstu tym lepiej, idealnie by było całkiem z niego zrezygnować, ale w tym przypadku może być trudno, bo to słowa są problemem. To ma być proste przesłanie, nie elaborat. Wyrzuciłbym nawet te dwie linijki przed adresem www.
b) Chcemy nauczyć ludzi prawidłowego sformułowania, a nie robić awanturę. Dlatego jedyne co jest wyróżnione, to właściwa nazwa obozów.
c) Użyłem wyprostowanej sylwetki autorstwa @FarmazonowyMsciciel, bo oni się jeńcom nie kłaniali.

Wołam autorów dobrych propozycji: @Muk_Use_Acid, @Frondeus, @Sickstee, @Bauzzer, @THR0WAWAY, @FarmazonowyMsciciel

#zbieramynabillboard #4konserwy #wojna #historia
boryspo - Mireczki,
Wrzucam swoją wersję. Moje założenia:

a) Im mniej tekstu tym ...

źródło: comment_9g1ahb3lb8TwjufjHetTT6xZX9mALSob.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
Nie chcemy specjalnie podkreślać, że byliśmy ofiarami, bo tych było wiele. Ważna jest rola kata.


@frax: ale ja nie w tym kontekście. mi chodziło o to by bardziej pokazać tą różnicę w kontekście tych zdań że to "polskie obozy", że to polacy byli ofiarami.
  • Odpowiedz
@m_dop: Rozumiem, ale wydaje mi się, że napisanie tego + opaska są wystarczające, a podkreślona powinna być jedynie zbitka swastyka + Nazi + Germany + death camps. A polska flaga im mniejsza, tym lepiej, żeby nawet (i zwłaszcza) na podprogowym poziomie nie tworzyć połączenia Polska - obozy.
  • Odpowiedz
@kajtek14102: @matigonti: @jagto89: dzięki :)
@scharlottka: czy to ważne kto jest kim?
@michael_: @frax: z wyrównaną długością linii wygląda też ok
@meffcio: za dużo tego będzie, ale takie rzeczy warto uwzględnić na stronie, do której plakat kieruje

Mały disclaimer: nie jestem grafikiem. Jedynie umiem używać PS jako narzędzia. Wszelkie proporcje, odstępy, kolory, szczegóły z pewnością lepiej ogarnie ktoś
  • Odpowiedz
@maozol: oni całkiem skutecznie wbili wszystkim do głowy swoją historię z czasów wojny, żaden niedouczony pismak nie napisze "jewish death camps". Teraz na nas pora, choć i tak o 50 lat za późno.
  • Odpowiedz