Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki trochę z #grafika ale bardziej #dtp - czy jest jakaś fizyczna, praktycznie odczuwalna różnica (pomijając samo podłoże) w tym momencie przy wypuszczaniu plików do druku między profilami CMYK Euroscale V2 Coated lub Uncoated?
  • 13
@sorasill: zależy od tego na jaki profil kolorów skalibrowana jest maszyna drukująca. Mowie tu o offsecie. Maszynista będzie miał więcej ustawiania i produkcji makulatury jeśli plik nie będzie miał dołączonego profilu odpowiadającemu kalibracji.
@sorasill: Jeden rabin powie tak, inny powie nie. Ja bym powiedział, że to nie ma aż takiego znaczenia, bo więcej i tak zależy od drukarni niż ustawionego w sofcie koloru. A bez proofów to bym i tak nie drukował.
@adawidowicz: z ciekawości raczej się pytam - z chęci zaspokojenia własnej wiedzy, tam pruf jak pruf idzie jak idzie, przez lata w milionach poszło nikt się nie skarżył - ostatnio jakaś techniczna kwestia po prostu wyszła, boss przyleciał i mówił tak i tak swoja zdobyczną wiedzą.
@Zawod_Syn: mówie - z czystej ciekawości i wew. duskusji w firmie z prawilnościami szefa
generalnie jak printernia robi rip to nie odrzuca profili i nie narzuca swoich jeśli były załączone w pedałefie?

@sorasill: ja korzystałem z profilu fogra39 i jak RIP dostawał plik z innym profilem to pliki TIFF po ripie często były #!$%@?. A jak na ripie przeszło to profile kolorów CIP na maszynę nie chciały się wygenerować i była afera, że maszynista musi ręcznie ustawiać. :)