Wpis z mikrobloga

Wypokowe lemingi osiągnęły szczyt #!$%@? i podludziostwa.

Mogę zrozumieć każdego idola tej dziwnej społeczności, ale idola Stonogi nie rozumiem za cholerę.

Jakim trzeba być podludziem, żeby jarać się podstawionym klaunem, który organizuje quasipolityczny happening na czyjeś polecenie, ku uciesze gawiedzi. Jak bardzo trzeba mieć wyprany mózg, żeby uważać za bohaterstwo i walkę z systemem to, że ktoś bez większego sensu i celu wielokrotnie łamie prawo i jest wulgarnym chamem bez krzty merytorycznych argumentów.

Ustalmy fakty. Jest #aferapodsluchowa, brzydko śmierdząca, sprawa jest badana przez prokuraturę. I teraz wkracza idol wykopków, klaun Stonoga i ujawnia akta śledztwa. Ujawnia jak leci, treść wraz z dokładnymi danymi osobowymi, często naprawdę ważnych osób w państwie. Poza tym, nic nowego ani szczególnie ciekawego tam nie ma.

I czytam komentarze, że Stonoga bohater, a państwo upada, bo dane i adres szefa CBA są w necie :D To państwa wina, czy przestępcy Stonogi? Chyba normalne, że takie rzeczy są w aktach. A akta są tajne. No, ale jak ktoś dla pięciu minut atencji zechce to ujawnić...

Pięknie się to wpisuje w wykopkowy styl dyskusji. Stonoga dużo krzyczy, używa mocnych słów, niestety bez pokrycia. #!$%@?, wyzywa urzędników i funkcjonariuszy państwowych, rzuci jakiś tekst na Kuźniara. Sensu w tym nie ma żadnego, ale dla elity intelektualnej z portalu ze śmiesznymi obrazkami wypok peel wystarczy.

Zadawałem to pytanie wiele razy, ale niestety nikt mi nie odpowiedział: co takiego Stonoga ujawnił? Ale z takich rzeczy, których nie wiedzieliśmy wcześniej? Bo ja się dowiedziałem tylko o życiu seksualnym Dominiki Kulczyk i o adresach pewnych osób. KU CHWALE OJCZYZNY!

A wykopkom wszystko się już popierdzieliło w łepetynach. Retoryka wojenna, naczytali się chyba Kamieni na Szaniec czy cholera wie czego, przemieszali to ze Stanem Wojennym i strajkami Solidarności i mamy. Kraj w niewoli, wroga władza, walka, chwalebne łamanie prawa jako akt oporu, wyjść na ulice, masowe protesty, dzień sznura, komuchy, okupanci panują... ja #!$%@?ę. Bandyci rządzą, Trybunał Stanu natychmiast, skandaliczne skandale ujawnione, tylko jakoś nikt nie potrafi ich konkretnie wymienić.

Podsumowujący cytat z pewnego wykopka:

Łamanie prawa w okupowanym kraju jest chwalebne. Armia Krajowa ciągle łamała ówczesne prawo.


Brawo, dno przekroczone i obecnie rozpaczliwie stukamy w nie od spodu.

#stonoga
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamtojest:

> Poza tym, nic nowego ani szczególnie ciekawego tam nie ma.

Jasne, że nie przeczytałem, mam dużo ciekawsze rzeczy do roboty

Śmiała teza jak na kogo kto nie ma pełnej wiedzy na ten temat.
  • Odpowiedz
@bart222: A jakieś przestępstwa tam są? Chciałbym się dowiedzieć i nikt nic konkretnego mi nie napisał. Rozmowa chyba nie jest zabroniona.

@arczer: A to tak działa, że jak Platforma powie, że woda jest mokra, to mam się z tym nie zgadzać dla zasady? Przypadkowo tak się składa, że oni czasem (chociaż rzadko) też mówią coś z sensem i tak jest z krytyką Stonogi.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Wiesz dlaczego ludzie są wkurzeni i tak jarają się tymi aktami
1 Aferę chciano zamieść pod dywan, gdzie dziś jest Sikorski, Rostkowski, Sienkiewicz, Bieńkowska wszyscy na stanowiskach, zero odpowiedzialności zero wyjaśnień, nikt nie jest winny
2 Ile w ciągu tych 25 lat było afer i ile osób zostało w jakiś sposób ukaranych. Praktycznie nikt nie poszedł siedzieć nic się nie stało, ale kasy nie ma.
3 Co mówił Tusk
  • Odpowiedz
@bart222: Ale co mnie obchodzą sprawy zgodne z prawem? Równie dobrze mógł ujawnić, że Kwiatkowski poszedł do kibla się odlać.

@abakus: Ja też jestem #!$%@?, ale popieranie działania Stonogi to patologia, która pogarsza, a nie poprawia sytuację.
  • Odpowiedz
@jamtojest: ze Stonogą jest jak ze Snowdenem.
Istotą jest, że Snowden ujawnił patologię inwigilacji społeczeństwa. Może być sobie nawet tym ruskim agentem, mnie to ani ziębi, ani grzeje, nie jestem jego wyznawcą. Ważne jest, co ujawnił na temat grzechów władzy. Podobnie jest ze Stonogą.

Choć pewnie Snowden szpionem nie jest, tak wyszło z jego ucieczką, skończyło się wyborem albo to, albo dożywotni kibel w ojczyznie.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Trudno, żeby kogoś skazać za zamiar, skoro jest niekaralny. Niemniej jednak sam zamiar sikorskiego, żeby doradzać kulczykowi i reprezentować jego interesy będąc jednocześnie wysokim urzędnikiem dyskwalifikuje go z życia politycznego, nie powinien już nigdy zajmować żadnej funkcji. Lobbowanie biznesmena przez polityka nie jest ok... Ludzie mają prawo wiedzieć. Ciekawe, kto by zagłosował na Sikorskiego wiedząc o tym.
  • Odpowiedz
@jamtojest: No ja nie wiem gdzie w tych cytatach jest stawianie Stonogi jako bohatera. Ze ma jaja? No bo kierwa ma. Ze dobrze ze to ujawnił? No pewnie ze dobrze zrobił.

Nie ogarniam tego toku myślenia.
  • Odpowiedz
@jamtojest: a lubisz być ruchany przez swoje państwo przez całe swoje życie? bo ja nie i bardzo dobrze, że ktoś się zabrał za te świnie sprzed koryta :) kocham ten kraj m.in. za jego historię, ludzi żyjących tutaj, ale nasza władza od kilkunastu (kilkudziesięciu?) lat systematycznie rucha nas w dupę - smutne ale prawdziwe. A sam Stonoga nie jest (dla mnie) bohaterem, bohaterami możemy być my wszyscy, jeżeli W KOŃCU
  • Odpowiedz