Wpis z mikrobloga

Czesc biegacze,
Mam problem, a mianowicie od miesiaca boli mnie KOSC we wskazanym na zdjeciu miejscu. Bol dotyczy tylko samego brzegu tej kosci, od kostki do lydki. Po raz pierwszy zabolalo miesiac temu wiec zrobilem przerwe 2 tyg bo nastepnego dnia od biegania tak bolalo, ze sprawialo mi to lekkie trudnosci w chodzeniu. Tydzien temu znowu bieg w poniedzialek (jak zwykle 4-5km w 35-40min) i lekki bol, prawie nieodczuwalny, mimo to przerwa w bieganiu do wczoraj i dzisiaj znowu sytuacja taka sama. Mam lekkie trudnosci w chodzeniu z powodu odczuwalnego bolu.
Bylem u lekarza 3 tyg temu, dostalem skierowanie do lekarza medycyny sportowej ale taki lekarz na NFZ przyjmuje do 21 roku zycia a nie mam w ogole kasy na wybulenie 160zl na wizyte prywatna, dopiero w sierpniu bede mial.

Wiecie moze jak sobie z tym radzic? Jakies cwiczenia? Zele? Inny lekarz?
Potrzebuje jakiejkolwiek pomocy bo nie wiem co z tym zrobic.
#bieganie #medycyna
a.....o - Czesc biegacze,
Mam problem, a mianowicie od miesiaca boli mnie KOSC we ws...

źródło: comment_gHHUi7qUA5YbpW58nGSIl7gxf8PDRSTb.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@adiqoo: Może to rada z dupy, ale sprawdź, czy masz dobrze zawiązane buty do biegania. Jak ma się za mocno zawiązane buty, to źle się stawia stopę podczas biegania, efektem czego łatwo o jakąś kontuzję czy po prostu o nadwyrężenie nogi.

  • Odpowiedz
@adiqoo: Spróbuj załatwić sobie skierowanie do ortopedy. O ile trafisz na dobrego może Ci pomóc lepiej niż lekarz medycyny sportowej. Kolejki do dobrych są pewnie kosmiczne ale tak już jest z NFZ. Doraźnie oprócz ćwiczeń może pomóc masaż lodem, a także nasmarowanie voltarenem i zawinięcie na noc w folie.
  • Odpowiedz
@adiqoo: Koszty nic Ci nie powiedzą, bo mieszkam w NZ, płacę $45 za pół godziny.

'shin splints' zaczyna się u mnie przynajmniej przeważnie od podrażnienia tkanki łącznej (mięśnie zbyt spięte i nie pracują jak trzeba). Akupunktura ma na celu wysłanie sygnału do mózgu z informacją "jest ok, poluzuj". W moim przypadku daje natychmiastowe rezultaty (brak bólu lub ból dużo mniejszy bezpośrednio po sesji) a po kilku sesjach przechodzi zupełnie.

Prewencyjnie roller
  • Odpowiedz
@adiqoo: Tak noga prosta, przy maksymalnym naciągnięciu wręcz z "wypychaniem" kolana do tyłu. Ja miałem problemy zarówno z bocznym (jak zaznaczyłeś na zdjęciu) jak i przednim shin splints. Ciężko mi powiedzieć jak długo bolało i jak szybko przeszło. Właściwie lekkie problemy (bardzo wrażliwe okolice piszczeli) mam do teraz ale nie jest to bardzo uciążliwe. Oczywiście dalej stosuję wszelkie dostępne techniki rozciągania po treningu.
Nasuwa mi się jeszcze jedna myśl - rodzaj
  • Odpowiedz