Wpis z mikrobloga

Dziś przyszedł do mnie multimetr Vici (a.k.a. Vichy) VC99, czyli niby lepsza wersja Fluke 17B ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupiony za $30.29 (link niżej) po dość długim szukaniu multimetra do 150zł, obejrzeniu wielu materiałów, testów etc. ten wydaje się najlepszy w tej klasie cenowej. Co można o nim powiedzieć?
W zestawie sam multimetr, gumowy 'bumper', przewody, sonda do temperatury i pokrowiec (nieco #!$%@?). Z tego co widzę niektórzy wysyłają w pudełkach, mój chińczyk postanowił wysłać luzem, ale wszystko doszło w całości :P

Pierwsze co widać to wyświetlacz, cyfry są przeogromne i bardzo czytelne, jednostki i skala (automatyczna, ale można przełączyć ręcznie też) - wszystko widoczne nawet z większej odległości, zresztą z tyłu jest podpórka na której multimetr stoi stabilnie (na teście EEVBlog gość przewrócił praktycznie jednym palcem, w moim przypadku nie ma takiej opcji, może jakaś nowsza partia czy coś). Przewody też sprawiają bardzo dobre wrażenie, są dość grube i wygodnie trzyma się je w dłoniach.
Jeżeli chodzi o działanie to w sumie nie mam żadnych zastrzeżeń, skala przestawia się dość szybko, test ciągłości obwodu też piszczy prawie od razu.
Jedyne zastrzeżenie to do funkcji max/min, która pokazuje maksymalną i minimalną wartość pomiaru, bo nie następuje automatyczne skalowanie, tzn. przyciskam przycisk i wartość min. wskazuje ok. 0 mV, wartość max podobnie po czym mierzę napięcie baterii no i niestety przy pokazaniu maksymalnego napięcia zamiast przeskalować na V to pokazuje w mV, czyli OL - wjazd poza skalę. Można poradzić sobie zmieniając ręcznie skalę przed pomiarem, ale jednak funkcja ta to chyba tylko przy ciągłym pomiarze się sprawdzi :P

W każdym razie po kilkunastu minutach zabawy mogę powiedzieć, że to bardzo fajny multimetr i do tych 100-120 zł nie ma opcji na nic lepszego, polecam.

http://www.aliexpress.com/item/Vichy-VC99-3-6-7-Auto-range-digital-multimeter-with-bag-better-FLUKE-17B-free-shipping/502283934.html
#itemyzchin #aliexpress #pokazzakupy i trochę #elektronika no bo multimetr.
G.....p - Dziś przyszedł do mnie multimetr Vici (a.k.a. Vichy) VC99, czyli niby lepsz...

źródło: comment_IVGfYA9dbq4QBSGYFj2o3Y00llyOntqu.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@electro_nick: Co do dokładności i pojemności to wejdź na stronę z przedmiotem na aliexpress (link na samym dole wpisu).
Co do tego co mierzą 3 ostatnie pozycje to natężenie, po kolei: uA, mA i A (można zmieniać między AC/DC)
  • Odpowiedz
@Golomp: Ogólnie fajnie, ale użytkowo - nie lubię multimetrów, gdzie on/off wymaga ruszania zakresu pomiarowego (a tym bardziej - jazdę przez X zakresów by ustawić właściwy). Przełącznik zakresu się zużywa niepotrzebnie (a to on pada/wkurza najszybciej), a w dodatku jest ryzyko zrobić sobie "kuku" włączając z podłączonymi kablami do układu.

Wolę takie, co mają osobny kneflik/hebelek on/off ;)
  • Odpowiedz