Wpis z mikrobloga

Chyba popełniłem błąd mojego życia rezygnując z klasy biol-chem i zmieniając profil na mat-fiz.
Potem poszedłem na studia na wydziale informatycznym z Automatyki i Robotyki i się na nich okropnie męczę, wszystko mnie denerwuje, na niczym mi nie zależy, ledwo zdaję, ale zdaję (4 semestr). Mam kompletnie dość tego kierunku, tych głupich przedmiotów, a szczególnie mechaniki czy fizyki, które są totalnie z dupy i na co mi takie przedmioty na studiach informatycznych. Dość, że nic nie rozumiem, wykładowcy widzą, że nikt nic nie rozumie i jak kilka razy zdobyłem się na odwagę i poprosiłem o wytłumaczenie to zostałem olany albo "ale przecież to łatwe".
Nie mam żadnych dobrych książek, w necie rzadko co mogę fajnego znaleźć, mam dość siedzenia po 12 godzin na kompie z pisaniem gówno projektu w javie, której nikt mi nawet nie wytłumaczył, tylko się wszystko wymaga.
Raz na pół roku jest sesja, wcześniej jakieś gówno kolokwia, system nauczania jest debilny. Tęsknię za tym co było w liceum, czyli kartkówki, sprawdziany co tydzień, gdzie człowiek się musiał uczyć systematycznie, żeby mieć dobre oceny, a tutaj jest tak #!$%@? wszystko, że aż mi ręce opadają.
Mireczki, nie wiem, miałem iść do psychologa, stchórzyłem, teraz znowu sesja, znowu mam problemy ze sobą, przechodzę od stanów histerii do śmiechu. Nie wiem co się ze mną dzieje, gdyby nie to, że chodzę sobie na siłownię to nie wiem czy chciałoby mi się nawet wstawać z łóżka. Rodzice pompują we mnie kupę hajsu, a ja po prostu nienawidzę tego co robię, mówiłem im o tym nie raz, to tylko "Chociaż tego inżyniera zrób". No ale cholera nie mogę, nie potrafię, mam dość i chce mi się płakać, a jednocześnie śmiać...

#gorzkiezale #studbaza #feels
  • 14
  • Odpowiedz
@Addis: jak lecisz bez powtarzania niczego już 4 semestry to i tak jest dobrze. Myślę, że się zgodzę z "chociaż tego inżyniera zrób". A w ogóle mówisz, że nie lubisz fizyki itp. na studiach informatycznych a javą też gardzisz (ale chyba dlatego, że nikt nie wytłumaczył?).
  • Odpowiedz
  • 6
@Addis: jesteś bliżej, niż dalej tego inżyniera. I #!$%@? system edukacji, czyli "nie sprawdzamy waszej wiedzy wgl, a potem sesja i bum" jest akurat na wielu kierunkach :<
  • Odpowiedz
@Addis: dasz radę, skończ inż. - na studiach jest dużo syfu, często zniechęcającego, to normalne. Idź na jakiś staż, praktykę - nauczą cię od podstaw wszystkiego, a robiąc rzeczy poznane na studbazie w praktyce, jak będziesz widział rezultaty - polubisz temat :D
  • Odpowiedz
@Damian1998: pieniądze są po tym dobre, bo to informatyka głównie i kierunek bardzo przyszłościowy
@Gier32o: nie lubię siedzieć przy kompie, aż tyle, kiedyś grałem w gry po 12 godzin nawet dziennie czy dłużej, teraz mam przez to strasznie słaby wzrok i wkurza mnie to, że siedzę przy projekcie 12 godzin i tak nie robi tego co chę
@kubica94: taa, słyszałem.
  • Odpowiedz
@banjo: ech, no niby masz rację, ale naprawdę już nie mam na to siły...
@anonimowy_anonim: dzięki za dobre słowo, boję się, że gdy rzucę te studia przed inżynierem to może medycyna też mi się nie spodoba po kilku latach i wtedy co nawet inżyniera nie będę miał, a stracone wiele lat...
  • Odpowiedz
@Addis: Coś jest w tej automatyce i robotyce. tak w skrócie...Rzuciłem ten kierunek po roku studiowania, potem ciężką deprecha przez rok... i się jakiś zebrałem do kupy - studia na innym kierunku który mnie zaciekawił i który z uśmiechem skończyłem. Dasz radę!
  • Odpowiedz
@Addis: cały trik polega na tym, żeby znaleźć to, co się lubi robić, a potem zacząć to robić. Póki tylko 2 lata zmarnowałeś to może lepiej zmień studia, albo w ogóle z nich zrezygnuj, nie wiem, i poszukaj swojej pasji.
  • Odpowiedz
@Addis: niestety, za takie błędy często płaci się dosyć wysoką cenę, ale znam przypadki ludzi którzy pokochali to czego nienawidzili. Poza tym mówisz że uczyłeś się wcześniej biologii. Jest rozwiązanie na to- połączenie automatyki i biologii znajduje się np w biomechanice i innych podobnych temu dziedzinach. Zainteresuj się tym
  • Odpowiedz
@Szewa1990: ech, no coś takiego jest
@Jajcew: Kultowy cytat, mój problem jest jeszcze taki, że nie odkryłem tego co chciałbym robić, ale tak naprawdę robić robić
@elektryczny_mariusz: raczej w Polsce po takich wynalazkach ciężko o pracę... Nie wiem, muszę się nad tym na spokojnie zastanowić, a nawet nie ma kiedy, bo kolejna sesja i nauka :/
  • Odpowiedz
@Addis: inżynier nie może ograniczać się do jednego kraju, jeżeli nie ma możliwości rozwoju w tym kraju szukasz gdzie indziej. W Gliwicach na wydziale AEI prowadzi się intensywne badania nad inteligentnym szkieletem właśnie we współpracy z akademią medyczną z katowic
  • Odpowiedz