Wpis z mikrobloga

@navazz: Całe życie piję kranówkę. Wodę jeśli kupuję butelkową to tylko mineralną, nigdy źródlaną, bo tej drugiej od kranówki nie idzie odróżnić. Przez jakiś czas mieszkałem w Austrii i tam w zakładach pracy do dystrybutorów nie podpina się baniaków z wodą, tylko są one podłączone do sieci wodociągowej i płynie z nich ta sama woda co w kranach. I mają saturator do robienia gazowanej.
@Murzinio: proporcje są zachowane więc wybierz sobie jednostkę... -_-' @Sherrax: ostra beka z tych którzy nie wiedzą, że istnieje więcej niż jeden minerał i np. takie żelazo w nadmiarze to nie za fajnie, wapń #!$%@? daje, a magnez i potas których np. ja chcę sobie dostarczać jest zazwyczaj w śladowych ilościach więc wypada jakoś bardziej świadomie wybrać wodę... także nie zawsze chcesz dostarczać sobie zbyt dużej ilości minerałów (tu jest
@navazz: @pixele: @Murzinio: Cała ta tabelka jest gówno warta.

1. Porównuje 3 całkiem różne typy wód.
2. Nie mówi jakie to składniki mineralne. Picie wody mineralnej na co dzień wcale nie jest takie dobre. Zwłaszcza jeśli pije się jej dużo.
3. Pochodzenie xD większość (jeśli nie wszystkie) pochodzi z Polski. (Tak wiem, firmy są zagraniczne, ale to trzeba inaczej oznaczyć, a nie 'pochodzenie')
@SmoothTension: Bo żywiec zdrój to nie woda mineralna a normalna kranówka ze studni głębinowej. Nie przesadzajmy woda mineralna jest ok i nadaje się do czestego picia chyba że kupujesz jakieś wysoko zmineralizowane szczawy. Mała ilośc minerałów jest w sam raz bo uzupełniasz je cały czas i ich nie przedawkujesz. Mam beke bo ludzie czesto maja lepszą jakościowo wodę od tej jaką piją.
Nie mówi jakie to składniki mineralne. Picie wody mineralnej na co dzień wcale nie jest takie dobre. Zwłaszcza jeśli pije się jej dużo.


@emtei: dlaczego nie jest dobre? ja pije od paru lat codziennie i to wysoko mineralizowaną
@SmoothTension: 2 butelki mineralizowanej i 1 źródlana (ale to na siłowni), i mi wysokomineralizowana poprostu smakuje, źródlana, albo kranówkę wypije jak musze, a nie jest tak ze nadmiar tych minerałów i tak wysikasz?
@escobar: wysikasz po filtracji przez nerki, nadmiar szkodzi nerkom ale jak ćwiczysz i w ogóle to nie przejmuj się tym bo i tak potrzebujesz minerałów i nie masz pewnie chorych nerek. Niektórzy jednak muszą uważać ale nawet na butelkach tych co mają wysoko minerały jest napisane, że "nie pić więcej niż 360 szklanek na rok."
@Sherrax: chciałbym się odnieść do Twojej wypowiedzi, w której porównujesz wodę kranową z wodą w butelce. Woda kranowa pochodzi z różnych ujęć, w tym powierzchniowych, np.: z rzek lub jezior. W związku z tym, a także aby zapobiec jej wtórnemu skażeniu w sieci wodociągowej, musi być poddawana wieloetapowemu procesowi uzdatniania ( w tym chlorowania lub ozonowania). W odróżnieniu od niej, woda butelkowana to wyłącznie woda podziemna, pierwotnie czysta pod względem chemicznym